Jak wybrać meble idealne na taras lub do ogrodu?

Joanna Szczurek
21.05.2018 13:38
Dni stają się coraz cieplejsze, w związku z czym chętniej spędzamy czas w swoim ogrodzie lub na tarasie. Dzięki meblom ogrodowym stworzysz miejsce idealne na spotkania w gronie rodziny i znajomych. Jaki wybrać idealne meble na taras lub do ogrodu? Podpowiadamy!

meble ogrodowemeble ogrodowe materiały prasowe

Meble ogrodowe cena

Pierwszym aspektem, na jaki zwracamy uwagę przy zakupie mebli ogrodowych jest ich cena. Na początek musisz określić, jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup mebli ogrodowych. Najbardziej opłaca się zakupić meble przed i po sezonie, jednak w sklepach są dostępne meble po sporych obniżkach. Kolejnym miejscem, w którym możesz kupić meble ogrodowe w okazyjnej cenie są sklepy internetowe.

Pamiętaj, że meble ogrodowe lub na taras to coś, co zostanie z tobą więcej niż na jeden sezon. Dlatego warto kupić produkty dobrej jakości, które będą ozdobą twojego ogrodu przez kilka lat. 

Meble ogrodowe i na taras - materiał

To, z jakiego tworzywa wykonane są meble ogrodowe jest niezwykle istotne, ponieważ od tego zależy ich trwałość. Dostępne są meble ogrodowe z metalu, które są najtrwalsze, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Bardzo porządnym tworzywem jest również drewno, należy jednak wcześniej sprawdzić, czy zostało wcześniej zaimpregnowane. Jeżeli nie, wystarczy kupić odpowiedni środek i zaimpregnować meble, dzięki czemu będą służyły na dłużej. Meble z wikliny i rattanu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nie należy wystawiać ich na deszcz, dlatego najlepiej postawić je w zadaszonym miejscu. Sprawdzą się więc idealnie jako meble na taras. 

Do mebli ogrodowych możesz dokupić też specjalne poduszki, które sprawią, że siedziska będą wygodniejsze. Ponadto poduszki sprawią, że całość będzie prezentować się bardziej stylowo. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • 3daniel3

    0

    Kolejnym wydatkiem tego lata będzie sprzęt do grillowania. Niektórzy zadowalają się przenośnym grillem, jednak ja jestem zwolennikiem profesjonalnego sprzętu, który sprawdzi się na spotkaniach z większą liczbą znajomych. Na właśnie ten sprzęt, jak również meble ogrodowe brałem pożyczkę w wonga, bo z ratami w sklepach to nie zawsze wychodzi korzystnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX