9 najlepszych lamp do ogrodu [PRZEGLĄD]

KM
24.05.2018 10:00
Lampy ogrodowe to ważny element wyposażenia ogrodu. Oświetlenie jest tak samo istotne, jak wybór kwiatów i drzewek, a dodatkowo pełni funkcję dekoracyjną, nadaje klimatu i niesamowitej atmosfery w ogrodzie. Wybraliśmy dla Was 9 najlepszych lamp do ogrodu.

Lampy ogrodowe tworzą klimat posesji, dlatego tak ważne jest, by pasowały do aranżacji całego ogrodu. Wybieramy je oczywiście wedle własnego uznania. Jeśli chcemy oświetlić drogę od bramy, furtki, aż pod drzwi domu najlepiej wybrać lampy słupki ogrodowe. Najpopularniejsze są modele wykonane ze stali nierdzewnej, działają dzięki żarówce świeczce LED lub kulce. Jeśli stawiamy na nowoczesność dobrze wybrać słupek ogrodowy, w kształcie prostokąta, wykonany z aluminium lakierowanego. Modele o grafitowym kolorze będą uniwersalne i doskonale wpiszą się w nowoczesne aranżacje.

Słupek ogrodowy LED 8W 220-240VSłupek ogrodowy LED 8W 220-240V Fot. allegro, materiały partnera

Ledowe słupki ogrodowe to najlepszy sposób na oszczędność pieniędzy. Specjalne żarówki charakteryzuje naprawdę wysoka trwałość i fakt, że pobierają do 95% mniej energii niż tradycyjne żarówki. Dodatkowo, ledowe oświetlenie się nie nagrzewa, dzięki czemu nasz pupil biegający po ogrodzie z pewnością się przypadkiem nie oparzy. Atutem tego oświetlenia jest również fakt, że włączenie i wyłączenie lampy nie wpływa na żywotność żarówki.

Równie popularne są kinkiety ogrodowe, które umieszczamy na ścianie budynku. Jeśli zależy nam na romantycznym klimacie, warto postawić lampy o ciepłym, słabym świetle, w tym przypadku kinkiety świetnie się sprawdzą, ponieważ światło wydobywające się z niego jest delikatne i subtelne. Dom wyda się jakby był skąpany w blasku, stworzy to niesamowitą aurę podczas wieczorów spędzanych w ogrodzie. Czarna, lakierowana obudowa lampy doda nowoczesnego charakteru.

Zewnętrzne kinkiety zewnętrze, w postaci latarenek to równie popularna propozycja ogrodowego oświetlenia. Nowoczesne modele zużywają dużo mniej energii niż tradycyjne źródła światła, dzięki czemu chronią środowisko. Lampy zewnętrze są odporne na wilgoć, odporne na opady deszczu oraz kurz.

Jeśli chcemy oświetlić ścieżkę - warto postawić na niskie lampy solarne, jeśli potrzebujemy lampy do oświetlenia fontanny świetnym wyborem będą reflektorki.

Poniżej znajdziesz opisane przez nas lampy ogrodowe.

Więcej o: