Metamorfozy Doroty Szelągowskiej

Meble z sieciówek, szary kolor, urzekający uśmiech i stolarz, którego polubiliśmy tak bardzo, że stał się niemal synonimem wszelkich prac remontowych związanych z meblami. Metamorfozy Doroty Szelągowskiej - dlaczego stały się tak popularne?

Dorota Szelągowska to dziennikarka i projektantka wnętrz, którą dzisiaj znają niemal wszyscy - wielbiciele ładnych aranżacji, architekci wnętrz podglądający pracę swoich kolegów po fachu, czy wreszcie każdy, kto planuje remont mieszkania i poszukuje inspiracji.

Gabinet Doroty SzelągowskiejGabinet Doroty Szelągowskiej Fot. mat. prasowe

Szerszej publiczności praca projektowa Doroty Szelągowskiej dała się poznać w programie "Dorota was urządzi", a potem także "Domowe rewolucje" oraz "Metamorfozy Doroty Szelągowskiej". Zdjęcia z realizacji jej projektów można obejrzeć również na blogu dorotaszelagowska.pl, gdzie poza aranżacjami Dorota umieszcza również swoje pomysły na dekoracje oraz tutoriale, czyli DIY krok po kroku.

Zobacz: Domy gwiazd - jak mieszka Dorota Szelągowska?>>

Metamorfozy Doroty Szelągowskiej - salon

Pomysł na aranżację tego wnętrza zapoczątkował dywan Canvas Marocco z Komfortu. To jego kolor miał wpływ na to, jak wygląda całe pomieszczenie - ściany zostały pomalowane i ozdobione w taki sposób, by idealnie do niego pasowały. Wnętrze nie jest duże, ale dzięki zastosowaniu paru trików wydaje się większe - lustra i podziały na ścianach poszerzają je optycznie. Dodatkowo dobrano meble, które nie przytłaczają aranżacji - dzięki nóżkom i przeszkleniom wydają się lekkie.

Salon zaprojektowany przez Dorotę SzelągowskąSalon zaprojektowany przez Dorotę Szelągowską Fot. mat. prasowe

Lubisz energetyczne wnętrza pełne kolorowych akcentów? Taki salon z pewnością ci się spodoba! W tej aranżacji Dorota Szelągowska postawiła na białe tło w postaci ścian i podłogi, na którym ustawiła barwną kompozycję z mebli (pozornie!) do siebie nie pasujących. Wszechobecna biel sprawia, że kolorowe detale nie męczą.

CIEKAWY POMYSŁ: Czasem duża ilość książek na półkach może zburzyć ogólną koncepcję, ponieważ każda z nich ma grzbiet w innym kolorze. Co można zrobić, aby poprawić wygląd domowego księgozbioru? Na przykład pogrupować książki na półkach kolorami - to prosty i szybki sposób na ciekawą dekorację we wnętrzu.

Salon zaprojektowany przez Dorotę SzelągowskąSalon zaprojektowany przez Dorotę Szelągowską Fot. Celestyna Król

Metamorfozy Doroty Szelągowskiej - kuchnia

W tej kuchni w oczy rzuca się przede wszystkim kultowa lodówka, ale wzrok przyciągają również detale w intensywnych kolorach: niebieski ekspres do kawy, pojemniki do przechowywania, lampy wiszące, kubeczki i salaterki oraz... żółta waga kuchenna z Legolandu.

Ściana obok lodówki została pomalowana farbą tablicową, która jest jednym ze znaków rozpoznawczych projektów Doroty Szelągowskiej. Taka wielkoformatowa "tablica" sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, ale w kuchni będzie używana najczęściej - do zapisywania listy zakupów, przepisów kulinarnych, ważnych notatek, czy wreszcie informacji dla członków rodziny, których z pewnością nie przegapią.

Kuchnia zaprojektowana przez Dorotę SzelągowskąKuchnia zaprojektowana przez Dorotę Szelągowską Fot. Celestyna Król

Metamorfozy Doroty Szelągowskiej - łazienka

Łazienka powinna być miejscem odpoczynku - a najlepiej zadba o jego jakość wanna wolno stojąca. Możemy się w niej w spokoju oddać lekturze lub własnym myślom - a przy okazji poczuć się jak w nowojorskim hotelu. Białe płytki na ścianie (przypominające cegiełki) kładziemy do ok. 110 cm wysokości pomieszczenia - wyżej malujemy farbą (odpowiednią do łazienki) lub wykańczamy ścianę masą dekoracyjną w szarym kolorze (pamiętajmy o jej zaimpregnowaniu!).

Na szarej ścianie umieszczamy lustro w ramie metalowej lub drewnianej (pomalowanej na biało), po obu jego stronach dodajemy stylizowane kinkiety z ozdobnymi kryształkami nawiązujące do żyrandola. W tak eleganckiej aranżacji nie ma miejsca na kolorowe akcesoria z tworzywa sztucznego - jeśli chcemy wprowadzić kolory, zróbmy to przy pomocy bukietu kwiatów. Nie proponujemy trzymania kwiatów w łazience na stałe - wystarczy przynieść go z salonu na czas kąpieli, a z pewnością czas spędzony w łazience stanie się jeszcze przyjemniejszy.

Łazienka zaprojektowana przez Dorotę SzelągowskąŁazienka zaprojektowana przez Dorotę Szelągowską Fot. Celestyna Król

Metamorfozy Doroty Szelągowskiej - domowe biuro

Czas szarych pomieszczeń biurowych na szczęście już minął i Dorota Szelągowska również - chociaż szarość to jej ulubiony kolor - postanowiła nadać swojemu miejscu pracy nieco kolorytu. W przypadku pracowni Doroty projektowanie to praca zespołowa, a tej sprzyja otwarta przestrzeń. Ale nawet, gdy mamy całe pomieszczenie tylko do własnej dyspozycji, większy metraż sprawi, że poczujemy się lepiej.

W tym wnętrzu motywami przewodnimi są geometria i nawiązanie do lat 60. Plakaty na ścianie świetnie uzupełniają aranżację, ale nie odwracają uwagi od pracy, ponieważ siedząc przy biurku mamy je za plecami. Liczbę dodatków ograniczono do minimum, aby nie zepsuć przyjemnego klimatu, jaki udało się osiągnąć we wnętrzu.

Biuro Doroty SzelągowskiejBiuro Doroty Szelągowskiej mat. prasowe

Zobacz: Dorota Szelągowska pokazała swój dom na Warmii. Robi wrażenie!>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.