Materac piankowy czy kieszeniowy - który wybrać?

Przez długi czas, większość z nas żyła w przekonaniu, że jedynie twardy materac gwarantuje zdrowy sen. Chcemy wyprowadzić Was z błędu. Odpowiednio dobrany materac decyduje o jakości naszego snu i życia. Podpowiadamy który materac lepiej się sprawdzi - model piankowy czy kieszeniowy? Różnią się wkładem, oba mają zarówno zalety, jak i wady.

Materac piankowy

Materac odgrywa ogromne znaczenie w czasie naszego wypoczynkuMaterac odgrywa ogromne znaczenie w czasie naszego wypoczynku Fot. Homebook

Doskonała sprężystość i wysoka przewiewność to cechy charakterystyczne materacy piankowych. Ten model gwarantuje naturalne ułożenie ciała, idealnie dopasowuje się do kształtu ciała osoby, która na nim śpi, dzięki czemu sen jest bardzo komfortowy. Kiedyś tego typu materace wykonywane były ze zwykłej gąbki, teraz w środku znajduje się wysokiej jakości pianka. Materac piankowy to strzał w dziesiątkę dla par. Materiał doskonale amortyzuje ruchy drugiej osoby śpiącej na łóżku.

Modele piankowe dzielą się na termoplastyczne oraz wysokoelastyczne. Te pierwsze dopasowują się do ciała śpiącej osoby, bez względu na jej wagę, dodatkowo aktywnie działając przeciwko cellulitowi. Materac termoelastyczny dopasowuje swoją elastyczność w zależności od ciepła ludzkiego cała.

Wybierając materac piankowy zwróćmy uwagę na prawidłową gęstość pianki, dzięki czemu materiał posłuży dłużej.

Materac kieszeniowy

Materac powinien być dopasowany do wagi osoby, która na nim śpiMaterac powinien być dopasowany do wagi osoby, która na nim śpi Fot. Homebook

Materac kieszeniowy jest modelem sprężynowym. Każda sprężyna spakowana jest w osobną kieszonkę, dzięki czemu działa niezależnie. Następnie wszystko połączone jest w całość.

Modele kieszeniowe charakteryzuje elastyczność punktowa. Dlaczego? W materacu, w miejscu, gdzie będzie znajdowała się głowa człowieka sprężynki są bardzo miękkie, z kolei tam gdzie spoczywać ma nasz tułów umieszczone zostają nieco twardsze sprężyny. To ogromna zaleta, ponieważ materac zapewni komfortowy sen niezależnie od wagi osoby na nim śpiącej, każda partia ciała odpowiednio ułoży się na powierzchni materaca.

Warto też wspomnieć o materacach lateksowych, które zawierają mleczko kauczkowe, dzięki czemu dopasowują się do krzywizny kręgosłupa, świetnie sprawdzą się, gdy ktoś ma z nim problemy. Materac o oznaczeniu H2 sprawdzi się do wagi 80-90 kg, dla osób ważących powyżej 90 kg polecamy wybrać materac piankowy H3.

Więcej o: