Przytulne wnętrze - wybieramy modne i piękne dywany

W czasie, gdy we wnętrzach liczy się przede wszystkim minimalizm, wiele osób rezygnuje z kupowania dywanów, a szkoda. W ofercie sklepów można wyszukać dużo pięknych i oryginalnych modeli, które ożywią mieszkanie i sprawią, że stanie się ono przytulne i "ciepłe".

Dywany jednolite lub z delikatną grafiką

Jeśli twoje wnętrze urządzone jest w minimalistycznym, skandynawskim stylu nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wybrał do salonu lub sypialni piękny, jednolity dywan. Dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że dzięki dywanom pomieszczenia stają się przytulne. Jeśli boisz się, że ciężko będzie utrzymać dywany w czystości, nie wybieraj modeli z długim włosiem, ale takie, które mają gęste, zbite runo - takie modele mogą być używane również przez alergików.

Jednolity dywan w salonieJednolity dywan w salonie źródło zdjęcia: homebook.pl / Studio Projekt

Dzięki dywanom poczujesz się komfortowo nawet chodzą boso, wyciszają one również kroki. Tym dodatkiem możesz także zamaskować zarysowania na podłodze, odpryski czy przebarwienia. 

Dywany o nietypowych kształtach, strukturach, wzorach i kolorach

Jeśli nie lubisz monotonii, za to wolisz oryginalne dodatki i kolorowe wnętrza, wybieraj dywany o nietypowych kształtach, strukturach, wzorach i kolorach. Są one również doskonałe do pokoi dziecięcych i mogą wyznaczać miejsce do beztroskiej zabawy malucha.

Dywan w ciekawe wzoryDywan w ciekawe wzory źródło zdjęcia: homebook.pl / INVENTIVE studio

Nie ograniczaj się do prostokątnych modeli, dywan z powodzeniem może być kwadratowy, o zaokrąglonych rogach lub okrągły. Wielkim hitem są również przyciągające wzrok dywany z włochatego materiału z długim włosiem. Pamiętaj jednak, że aby taki dywan zachował swój kształt i dobrze się prezentował, wymaga on częstej pielęgnacji - odkurzania oraz przecierania szczotką. Popularne są również modele 3D, które do złudzenia przypominają, np. pień drzewa. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.