Drop marki Krups - ekspres, który zachwycił w konkursie Red Dot Award [CENA]

Kasia Żechowicz / KM
19.12.2018 09:30
Red Dot Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Automatyczny ekspres Drop zdobył najwyższą nagrodę w kategorii "Best of the best" stając się ikoną funkcjonalności i nieprzeciętnego designu.

Historia konkursu Red Dot Award sięga lat 50. To wtedy po raz pierwszy Design Zentrum w niemieckim Essen przyznało nagrody dla najlepszych produktów z dziedziny wzornictwa przemysłowego. Celem było nie tylko wyróżnienie konkretnych produktów, ale także popularyzacja designu jako dziedziny niezwykle ważnej dla życia społecznego. Dziś Red Dot Award jest symbolem jakości i najlepszego wzornictwa, a konkurs stanowi ważny punkt odniesienia na arenie międzynarodowej.

Jury co roku otrzymuje tysiące zgłoszeń, spośród których wybiera szczęśliwych laureatów w trzech kategoriach: product design, communication design i design concept. W ramach tych kategorii przyznawane są szczególne wyróżniania "best of the best". W 2016 roku takie wyróżnienie otrzymał automatyczny ekspres kapsułkowy o nazwie Drop marki Krups. Design i funkcjonalność urządzenia do dziś są jak najbardziej aktualne. 

Ekspres - Drop marki KrupsEkspres - Drop marki Krups Źródło: www.red-dot.de

W uzasadnieniu jury możemy przeczytać:

Ekspres do kawy Drop to ucieleśnienie świeżego projektu dla nowoczesnych domów. Cechuje się zmysłowym designem, który jest unikalny pod względem formy, ponieważ jest prosty, ale jednocześnie wyraźny i wyróżniający się. Sposób, w jaki konstrukcja tego ekspresu do kawy integruje zbiornik wody z podstawą, jest fascynujący. Urządzenie jest intuicyjne w obsłudze i wyjątkowo wygodne. Drop oznacza nieskomplikowaną przyjemność picia kawy bez kompromisów.

Głównym celem projektantów ekspresu było zerwanie z istniejącymi konwenansami i stworzenie czegoś zupełnie nowego. Miał on być funkcjonalny, ale jednocześnie poetycki. Wygląda na to, że wszystko się udało. Drop w symboliczny sposób łączy się ze światem kawy - inspiracją dla jego oryginalnej formy była kropla formująca się przy nalewaniu napoju. Całościowy wygląd ekspresu, a także poszczególne jego części (w tym zbiornik na wodę) zostały zintegrowane w taki sposób, aby realizować tę koncepcję. Obrotowa bryła urządzenia sprawia, że ekspres pasuje do każdej przestrzeni i jest łatwo dostępny z każdej strony, tzn. w zakresie 360 stopni. Mimo że pełni pozornie przyziemną funkcję parzenia kawy, może być postrzegany jako obiekt artystyczny, a już na pewno designerski. 

Ekspres działa na kapsułki i można z jego pomocą przyrządzić zarówno gorące, jak i zimne napoje. Ten stylowy element wyposażenia kuchni to również świetny pomysł na prezent dla fanów designu i nietuzinkowych urządzeń. 

Poniżej znajdziesz kapsułki pasujące do ekspresu Drop.

  

Więcej o:
Komentarze (13)
Zaloguj się
 • czerski.fake

  Oceniono 30 razy 14

  jak można pisać takie bzdury i wciskać ludziom kit na temat kapsułkowej kawy ?!
  dobra kawa = wyłącznie kolba stabilna temperaturowo, a nie jakaś zabaweczka... i oczywiście odpowiedni przemiał/surowiec palony co najwyżej 2 miesiące przed zaparzeniem.

 • Stanley Kuten

  Oceniono 12 razy 12

  ".... stając się ikoną funkcjonalności i nieprzeciętnego designu.". DESINGU !!!! Jak to czytam to juz trace apetyt.

 • richo

  Oceniono 4 razy 4

  Wygląda jak zwykły stempel. Stemple są piękne, bo ich kształt wynika z funkcji. Ekspres w kształcie stempla to dekoracja, a nie żaden design. Chyba, że design to "coś o fikuśnym kształcie".

 • niezalany

  Oceniono 33 razy -13

  piszcie sobie co chcecie, ale ja go mam i jak rzadko co z mojej kuchni, mogę z czystym sumieniem polecić, bynajmniej nie ze względu na wygląd... choć jest do kompletu również piękny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX