Wentylator idealny na upał - jaki kupić?

KM
14.08.2018 13:20
Upały w ciągu ostatnich dni są naprawdę trudne do zniesienia. Marzymy o szybkim obniżeniu temperatury w mieszkaniu. Najprostszym sposobem jest zakup wentylatora. To niedrogie, praktyczne urządzenie, które szybko przyniesie ulgę. Sprawdziliśmy, jak kupić dobry wentylator.

Wybierając wentylator przede wszystkim musimy zdecydować, jaki model nas interesuje. Najczęściej dzielimy je na biurkowe oraz stojące. Modele biurkowe są kompaktowe i wygodne w użytkowaniu. Atrakcyjna, niska cena zachęca do kupna. Wentylator biurkowy świetnie się sprawdzi, jeśli szukasz urządzenia, które będzie działało punktowo, ochłodzi korzystającą z niego osobę lub kilka stanowisk pracy w biurze. Jeśli potrzebujesz urządzenia do większego pomieszczenia, warto wybrać wentylator stojący, podłogowy. Urządzenie ma regulowaną wysokość i duże śmigło, zajmuje więcej miejsca, ale charakteryzuje się większą mocą, dzięki czemu ochłodzi nawet duży salon.

Liczy się także wygląd. Wentylator, który chcemy ustawić w salonie musi być estetyczny i pasować do aranżacji pomieszczenia. Nowoczesne modele mają możliwość ustawienia prędkości oraz mocy, a niektóre wyposażone są także w pilot, który umożliwi sterowanie wentylatorem z odległości. W kuchni świetnie sprawdzi się wentylator biurkowy, który nie zajmie dużo miejsca, a zmieni powietrze w pomieszczeniu, gdzie od gotowania jest naprawdę gorąco. W chłodnym pomieszczeniu śpi się o wiele lepiej, dlatego podczas upału nie zapomnij o wentylatorze do sypialni. Urządzenie w sypialni powinno być ciche, dzięki czemu nie zaburzy spokojnego snu.

Jakie parametry powinien mieć idealny wentylator?

Duże znaczenie ma moc wentylatora. Im jest ona większa, tym skuteczniejsze chłodzenie, jednak niestety większe też zużycie energii. Wydajność wentylatora mierzona jest w metrach sześciennych na godzinę. Warto zwrócić na nią uwagę. Im jest ona wyższa, tym urządzenie skuteczniejsze.

Funkcjonalny wentylator powinien mieć 1-2 prędkości oraz obrót, dzięki czemu będzie chłodził nie tylko punktowo, ale też całe pomieszczenie. Im niższa wartość decybeli, tym wentylator będzie ciszej pracował – to istotne, jeśli chcemy go ustawić w salonie lub w mieszkaniu, gdzie jest małe dziecko, które często śpi lub sami jesteśmy wyczuleni na hałasy.

Wygląd wentylatora możemy dopasować do aranżacji wnętrza. Najczęściej znajdziemy urządzenia w kolorze bieli, czerni, srebra lub grafitu. Zwracajmy też uwagę na markę wentylatora. Urządzenia znanych producentów z pewnością posłużą o wiele dłużej.

Więcej o: