Owady w domu - jak sobie z nimi poradzić?

Wiosna i lato to najbardziej lubiane pory roku. Niestety, lubią je także owady, które najbardziej irytują po zmroku, kiedy przylatują chmarami do naszych domów i mieszkań. Mamy jednak kilka skutecznych sposobów, dzięki którym nie będą nam dokuczać!

moskitierymoskitiery Shutterstock

Moskitiery

Najbardziej popularnym sposobem, by nie wpuścić owadów do domu, są moskitiery. Na rynku są dostępne modele dostosowane specjalnie do okiennic czy drzwi, a także siatki, które możesz kupić na metry. Moskitiery mają różne kolory. Nie muszą więc odstawać wyglądem i stylem od wnętrza. Dobierz je zależnie od tego, w jaki sposób urządzone jest mieszkanie. 

Specjalne rośliny 

Zapach niektórych roślin działa odstraszająco na owady. Należą do nich między innymi: bazylia, lawenda, kocimiętka czy mięta. Warto zasadzić je na balkonie lub parapecie, żeby trzymać owady z dala od mieszkania. Jednak same rośliny nie zawsze są w pełni skuteczne. Dlatego możesz kupić specjalny olejek zapachowy, który odstraszy owady, a ponadto będzie pięknie pachniał w twoim mieszkaniu. 

Inne sposoby

Na rynku pojawiło się wiele urządzeń, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Skuteczne są lampy owadobójcze, olejki odstraszające owady, pułapki na owady, czy zasłony magnetyczne. Nie musisz się obawiać, że takie urządzenie będzie wyglądać nieatrakcyjnie w twoim mieszkaniu. Wiele z nich zaprojektowano tak, żeby oprócz praktycznej funkcji były także dekoracyjne.

Więcej o:
Copyright © Agora SA