Czarne sprzęty do kuchni - praktyczne i stylowe

Jedną z najważniejszych decyzji przy aranżacji kuchni jest wybór sprzętów. Muszą być one funkcjonalne, a też wspólnie tworzyć klimat kuchni. Ostatnio szczególnie modne jest AGD w czerni - prezentuje się stylowo, a do tego mniej widać na nim zabrudzenia. Wybraliśmy czarne sprzęty do kuchni, na które warto zwrócić uwagę.

Czarne AGD - miks retro i nowoczesności

Moda na czarne AGD związana jest z powrotem estetyki retro, w której bardzo często pojawiały się czarne akcenty. Czy były to palniki od kuchenki, czy elementy mebli kuchennych, czerń stanowiła ważną część dawnego designu. Dziś chętnie wracamy do inspiracji z przeszłości, adaptując je do aktualnych gustów i wymagań.

Czarne powierzchnie idealnie wpisały się w styl nowoczesny, który króluje w wielu polskich kuchniach. Czerń pasuje też do innych stylów: rustykalnego, skandynawskiego, a nawet klasycznego. Jest elegancka i podoba się zarówno fanom bogatego glamouru, jak i oszczędnego minimalizmu. Nie ma wnętrza, w którym wyglądałaby źle, wręcz przeciwnie: zawsze jest niezwykle efektowna!

Czarna lodówka zamiast białej? 

Czarna lodówka SmegCzarna lodówka Smeg Źródło: https://www.instagram.com/myrthejoy

Czarna lodówka zamiast białej? Jak najbardziej! Nawet bez sąsiedztwa mebli i dodatków wygląda niezwykle stylowo.

Czarna lodówka Smeg / Czarna lodówka Samsung / Czarna lodówka dwudrzwiowaCzarna lodówka Smeg / Czarna lodówka Samsung / Czarna lodówka dwudrzwiowa Mat. partnerów

Czarna lodówka Smeg w stylu retro

Czarna lodówka Samsung

Czarne AGD w kuchni - funkcjonalność z charakterem

Czarne sprzęty do kuchni to świetny dodatek, który nadaje pomieszczeniu oryginalny charakter. Ciemna kuchenka, toster czy mikrofalówka dobrze prezentują się na każdym tle. Szczególnie modne jest łączenie czerni z bielą, zaczynając od biało-czarnych kafelków na podłodze, a kończąc na takich akcesoriach, jak pojemniki na przyprawy czy tekstylia. 

Czarne AGD w kuchniCzarne AGD w kuchni Źródło: www.instagram.com/feinglanz/ www.instagram.com/smeg_mahachkala/

Czarna kuchenka Amica / Czarny toster Smeg w stylu retro / Czarny ekspres do kawy Drop / Czarny okap Amica / Czarna mikrofalówka SamsungCzarna kuchenka Amica / Czarny toster Smeg w stylu retro / Czarny ekspres do kawy Drop / Czarny okap Amica / Czarna mikrofalówka Samsung Mat. partnerów

Czarna kuchenka Amica

Czarny okap Amica

Czarny toster Smeg w stylu retro

Czarny ekspres do kawy Drop

Jeśli twoja kuchnia jest już wyposażona w najważniejsze sprzęty, a chcesz tylko "podkręcić" jej wystrój, wystarczą dwa lub trzy czarne akcenty, np. ekspres i czajnik. W towarzystwie czarnej lampy, zegara albo ramek ze zdjęciami będą wyglądać jeszcze bardziej stylowo, a całość nabierze harmonii.

Sprzęty AGD mają być ładne, lecz także funkcjonalne. Czerń jest praktyczna, ponieważ mniej widać na niej zabrudzenia. Jedyne na co trzeba uważać to tłuste plamy, które na lakierowanych powierzchniach są wyraźnie widoczne.

Czarny czajnik Kenwood / Czarna krajalnica Bestron / Czarny robot kuchenny KitchenAidCzarny czajnik Kenwood / Czarna krajalnica Bestron / Czarny robot kuchenny KitchenAid www.instagram.com/kitchenaidusa / Mat. partnerów

Czarny czajnik Kenwood

Czarny robot kuchenny KitchenAid

Więcej o: