Najlepsze kompaktowe ekspresy do kawy - idealne do małych kuchni. Wiele z nich jest teraz przecenionych!

Masz mało miejsca w kuchni, ale marzysz o dobrym ekspresie do kawy? Czasy, gdy sprzęt musiał być duży i ciężki, by można było uzyskać smaczny napój, już dawno minęły. Oto przegląd najlepszych kompaktowych ekspresów do kawy - idealnych do niewielkich przestrzeni. Uwaga, wiele z nich jest teraz sporo przecenionych!

Minimalizacja rozmiarów sprzętów użytku codziennego dotyczy nie tylko telefonów komórkowych czy sprzętu audio. Teraz kompaktowe musi być również AGD. Nowoczesne mieszkania w popularnym rozmiarze pięćdziesięciu metrów kwadratowych rzadko kiedy dysponują oddzielną kuchnią, a jeśli już, to jest ona niewielka. Bardzo często jednak decydujemy się na kuchnię połączoną z salonem, a wtedy każdy centymetr blatu jest na wagę złota! 

Stare ekspresy do kawy były duże, ciężkie i głośne. Na szczęście te czasy już dawno minęły, a producenci AGD dostosowali dizajn produktów do współczesnych potrzeb. Wybraliśmy najlepsze ekspresy, które zajmują mało miejsca, mają minimalistyczny wygląd, ale przyrządzają tak samo smaczną kawę, jak ich starsze odpowiedniki.

Ekspres Piccolo

Kompaktowy ekspres PiccoloKompaktowy ekspres Piccolo www.instagram.com/dolcegustoid

Piccolo, czyli z włoskiego "mały" to ultrakompaktowy ekspres do kawy na kapsułki. Ma tylko 16 centymetrów szerokości, 29 centymetrów wysokości i 22 centymetry głębokości. Bez problemu zmieści się nawet na wąskim blacie, a dzięki okrągłej formie możesz go również wsunąć w róg. Piccolo ma nowoczesny, ale uniwersalny styl, który pasuje do każdej kuchni. Ekspres występuje w trzech kolorach, a wybór kapsułek jest naprawdę szeroki.

Ekspres do kawy PiccoloEkspres do kawy Piccolo Mat. prasowe

Ekspres Lumio

Kompaktowy ekspres LumioKompaktowy ekspres Lumio www.instagram.com/nescafe_dolcegusto_korea

Ekspres Lumio to flagowy produkt niemieckiej marki Krups. Ma bardzo nowoczesny dizajn, dlatego najlepiej wygląda w kuchni w podobnym stylu, ale świetnie też wpisze się w modne, skandynawskie i minimalistyczne wnętrza. Mechanizm ukryty jest w podstawie ekspresu, a pojemnik na wodę z tyłu, co zapewnia kompaktową formę. Wymiary sprzętu to 37 centymetrów (wysokość), 18 centymetrów (szerokość) i 22 centymetry (głębokość). Ekspres ma również funkcję XL do przygotowywania kawy w dużym kubku. Oprócz tego ekspres Lumio jest teraz przeceniony o 150 złotych! 

Kompaktowy ekspres LumioKompaktowy ekspres Lumio Mat. prasowe

Ekspres Oblo

Ekspres ObloEkspres Oblo www.instagram.com/dolcegustoid

Ekspres Oblo to dobry wybór dla fanów geometrycznych rozwiązań. Prostokątny i płaski kształt sprawia, że sprzęt jest stylowy, ale nie zajmuje dużo miejsca. Łatwo dosunąć go do ściany albo postawić przy meblu. Oblo podgrzewa wodę w 30 sekund, więc przygotowanie kawy zajmuje dosłownie chwilę. Wyposażony jest też w system wysokiego ciśnienia, dzięki któremu przygotowana kawa pokryta jest gęstą pianką. Ekspres występuje w edycji limitowanej - rozpoznasz ją po tytanowym kolorze. Model Oblo warto kupić teraz, ponieważ jest przeceniony o 150 złotych! 

Ekspres ObloEkspres Oblo Mat. prasowe

  

   

Więcej o:
Copyright © Agora SA