5 funkcji płyty indukcyjnej, które naprawdę ułatwiają gotowanie

WG
15.06.2018 16:23
Jaka powinna być idealna płyta indukcyjna? Taka, która pozwala na szybkie i łatwe przygotowanie posiłków. Dziś wzięliśmy na warsztat płyty indukcyjne Amica. Wybraliśmy 5 najbardziej przydatnych funkcji.

Nowa płyta indukcyjna AmicaNowa płyta indukcyjna Amica Fot. Amica

Wybór płyty indukcyjnej to decyzja na lata. Jak nie zginąć w gąszczu funkcji i wybrać takie, które naprawdę ułatwiają gotowanie? Sprawdziliśmy, co potrafią nowe płyty indukcyjne Amica.

Funkcja Hob&Go - płyta automatycznie wyczuwa garnek

Korzystając ze standardowej płyty indukcyjnej, musimy postawić garnek na wybranym polu grzejnym, zaznaczyć pole na panelu sterowania oraz wybrać moc grzania. Nowa płyta Amica wykonuje jedno z tych zadań za nas. Dzięki funkcji Hob&Go nie musimy już wybierać pola grzania. Płyta automatycznie wyczuwa garnek a nam zostaje już tylko ustawienie mocy.

Funkcja AutoBridge

Próbowaliście kiedyś gotować w bardzo dużym garnku, o podstawie znaczenie większej niż pole grzania? Płyty Amica mają funkcję AutoBridge - gdy położycie duże (lub niewymiarowe) naczynie na płycie, automatycznie połączą się pola. Powstanie duże pole grzania, dopasowane do wielkości garnka. Cała powierzchnia płyty może być jednym dużym polem grzejnym!

Funkcja FlexiSpace

Większość płyt indukcyjnych ma okrągłe pola grzania. W płytach marki Amica są one kwadratowe. Jak to przekłada się na użytkowanie płyty? Dzięki funkcji FlexiSpace wielkość i kształt garnków nie ma znaczenia, a powierzchnia płyty może być maksymalnie wykorzystana. 

Funkcja PowerBooster - gotowanie z turbodoładowaniem

W idealnym świecie gotujemy powoli, z pietyzmem wrzucając do garnka kolejne składniki. Niestety, prawdziwe życie to nie wyreżyserowany program kulinarny i często musimy w błyskawicznym czasie przygotować coś do jedzenia. Tutaj pomocna okazuje się funkcja PowerBooster. Jeden przycisk pozwala zwiększyć moc grzania nawet o kilkadziesiąt procent. Gotowanie będzie znacznie szybsze, a cenne wartości odżywcze nie zostaną utracone.

 Funkcja Trzy Programy Gotowe - temperatura grzania zapamiętana

W jakiej temperaturze rozpuszcza się masło? Jak ustawić moc płyty, by podgrzać zupę? Na szczęście nie musimy tego pamiętać. Ba, nie musimy nawet eksperymentować. Płyty Amica wyposażone są w funkcję "Trzy Programy Gotowe", która pozwala błyskawicznie ustawić temperaturę dopasowaną do potrzeb - 42 stopnie (rozpuszczanie masła i czekolady), 70 stopni (podgrzewanie sosu lub zupy), 94 stopnie (gotowanie ryżu lub makaronu).

Testujemy płytę indukcyjną

Więcej o: