Lodówka w stylu retro - zakochał się w niej cały świat

Coraz częściej wybierając sprzęty AGD, zwracamy uwagę na ich wygląd - zależy nam na ciekawym designie. Styl retro i vintage królują we wnętrzach, elementy lat 50. wprowadzamy nawet do nowoczesnych aranżacji. Hitowym sprzętem jest lodówka w stylu retro. Piękna i kolorowa podbija serca ludzi na całym świecie!

Lodówka retro - inna niż wszystkie

Kiedyś w mieszkaniach były najczęściej lodówki białe, czarne lub srebrne. Teraz możemy je kupić praktycznie w każdym kolorze. Skoro są tak samo funkcjonalne jak wszystkie standardowe modele, a oprócz tego piękne i dekoracyjne, dlaczego by z tego nie skorzystać?

Lodówki w stylu retro robią prawdziwą furorę. Obłe kształty, zaokrąglone rogi, charakterystyczne uchwyty, rączki umieszczone w poziomie i powierzchnia na wysoki połysk - oto ich cechy. Jeśli marzysz o kuchni urządzonej w stylu lat 50. czy 60., lodówka w stylu retro będzie strzałem w dziesiątkę. Zamiast standardowej oferty kolorystycznej, modele retro znajdziemy w odcieniu kremowym i kości słoniowej, a także czarne, zielone, czerwone, żółte, pomarańczowe, niebieskie, pastelowo-różowe, miętowe, a nawet ze wzorem w postaci brytyjskiej flagi czy nawiązującym do struktury i odcienia jeansu.

FAB30LV1, front w odcieniu pastelowej zieleni, Klasa A+++, poj.295l, 7178zł, SmegFAB30LV1, front w odcieniu pastelowej zieleni, Klasa A+++, poj.295l, 7178zł, Smeg Fot. producent

Lodówki retro - gdzie je kupić?

Gdzie kupić lodówkę w stylu retro? Najbardziej znanymi producentami modeli w tym stylu są firmy Smeg oraz Gorenje. Lodówka w stylu retro marki Gorenje charakteryzuje się świetnym designem i dostępna jest w wielu kolorach. Wyposażona jest w technologie ułatwiające codzienne życie. Modele przystosowane są do dużych rodzin, zamrażarkę mogą mieć na górze lub na dole, cicho pracują i mają klasę energetyczną A++ oraz A+++. Cena lodówki w stylu retro marki Gorenje waha się od 3 do nawet 5 tysięcy złotych.

Lodówka w stylu retro marki Smeg znana jest z pewnością każdemu miłośnikowi dobrego designu. Historia marki sięga stu lat wstecz. Nowoczesne modele zapewniają cyrkulację powietrza, mają też powłokę przeciwbakteryjną z jonami srebra. Lodówka Smeg dostępna jest w wielu rozmiarach, ma klasę energetyczną od A+ do A++ oraz system NoFrost. W zależności od konkretnego modelu zamrażarka znajduje się na górze lub na dole urządzenia. Cena stylizowanej lodówki marki Smeg sięga nawet 9 tysięcy złotych.

Gdzie pasuje lodówka retro?

ONRK193CO, front w odcieniu kawy z mlekiem, A+++, poj.334 l, 4900zł, GorenjeONRK193CO, front w odcieniu kawy z mlekiem, A+++, poj.334 l, 4900zł, Gorenje Fot. producent

Lodówkę retro dopasujemy praktycznie do każdej aranżacji. Szeroki wybór odcieni pozwoli na idealną kompozycję kolorystyczną. Mimo że są to modele retro, wyposażono je we wszystkie funkcje nowoczesnych chłodziarek. Retro lodówka idealnie wpisze się nawet w nowoczesną aranżację kuchni, doda jej klimatu i niepowtarzalnego stylu. Z pewnością będzie urządzeniem, na które wszyscy zwrócą  uwagę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.