Tablica kredowa - modny i pożyteczny akcent w domu i na przyjęciu

Miejsce na tablicę jest tylko w szkolnej klasie? Nic bardziej mylnego! Teraz tablice służą do zostawiania domowych wiadomości, a także jako kierunkowskazy na przyjęciach. Zobacz, gdzie kupić ten modny i pożyteczny element wystroju wnętrz.

Tablica kredowa do kuchni

Mimo, że środków komunikacji przybyło, sprawne porozumiewanie się w domu czasami wcale nie wydaje się łatwiejsze. Kto dziś robi zakupy i czyja jest teraz kolej, by posprzątać w kuchni? Na kiedy zaplanowano obiad u rodziny, a kiedy dzieci wyjeżdżają na wycieczkę? Domowych spraw jest mnóstwo i czasami trudno je wszystkie spamiętać. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie ci tablica, na której możesz zapisywać obowiązki współlokatorów, ale też "przypominajki" o ważnych imprezach albo czułe słowa skierowane do domowników.

Tablica kredowa do kuchniTablica kredowa do kuchni Źródło: Homebook / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnera

Tablicę ustaw w pomieszczeniu, z którego korzysta każdy - w kuchni albo w korytarzu. Możesz też powiesić ją na ścianie - wtedy będzie zajmować mniej miejsca. Tablica jest nie tylko pożyteczna, ale też bardzo modna! Projektanci wnętrz często wdrażają ją do planów mieszkania za pomocą specjalnych farb ściennych imitujących powierzchnię do pisania. Jednak tradycyjna tablica wydaje się rozsądniejszym rozwiązaniem - zawsze możesz z niej zrezygnować, nie przeprowadzając remontu w domu.    

Tablica na przyjęciu - cenny drogowskaz i plan działania

Niezależnie od tego, czy na przyjęciu ma zjawić się 15, czy 150 gości, kredowa tablica zawsze jest miłym akcentem. Możesz napisać na niej powitanie, albo dać kierunkowskaz, gdzie odbywa się zabawa. Na dużych przyjęciach (wesela, rocznice), kredowa tablica przydaje się do rozpisania miejsc przy stolikach. Używając kilku tablic możesz oznaczyć poszczególne strefy lokalizacji: strefa relaksu, stół wiejski, koktajl bar, strefa zdjęć itd. Tablice mogą też być dobrą rozrywką dla młodszych gości - wystarczy pudełko kolorowej kredy i tablice w oryginalnych kształtach ustawione koło siebie niczym malarskie sztalugi.

Tablica kredowa na weseluTablica kredowa na weselu www.stylemepretty.com / Art of Wedding

Więcej o: