Intuicyjna płyta indukcyjna - sprawdziliśmy, co to takiego i jak działa

KM
26.06.2018 13:00
Wszyscy jesteśmy zabiegani i bez względu na to, jak często i dla kogo gotujemy zależy nam, by robić to w komfortowych warunkach i nie tracić czasu. Na szczęście dla naszej wygody stworzone zostały urządzenia, których obsługa jest intuicyjna. Sprawdziliśmy, czym różni się intuicyjna płyta indukcyjna od pozostałych płyt grzejnych oraz jak działa.

Płyta intuicyjna - co to?

Prace kuchenne należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, prawda? Udogodnienia w kuchni zawsze są mile widziane. Płyta intuicyjna przypadnie do gustu każdemu. To innowacyjny produkt wyposażony w funkcję Hob&Go, która powoduje, że płyta sama wykrywa położenie garnka i automatycznie aktywuje odpowiednie pole – nie musimy się zastanawiać, gdzie postawić naczynie.

Testujemy płytę indukcyjną

Nieocenioną zaletą płyty jest to, że sama wykryje położenie postawionego na niej garnka i automatycznie połączy pola grzejne. Ci, którzy mają lub mieli w swojej kuchni płytę indukcyjną, na pewno często zastanawiali się, czy przesunąć garnek bardziej w lewo, czy może w prawo tak, by idealnie trafić w pole grzejne. To szczególnie trudne, gdy nam się spieszy lub robimy kilka rzeczy jednocześnie.

Płyty intuicyjne mają dawać radość i satysfakcję podczas gotowania. Są praktyczne, użyteczne i wyposażone w szereg funkcji, dzięki którym przygotowywanie potraw jest i łatwiejsze, i przyjemniejsze, nawet dla osób, które bronią się przed gotowaniem.

Postaw i gotujPostaw i gotuj Fot. Amica, materiały producenta

Kiedy działa płyta intuicyjna?

Płyta intuicyjna wyposażona jest w funkcję FlexiSpace. Co to oznacza? Pod powierzchnią całej płyty umieszczone zostały kwadratowe cewki indukcyjne, dzięki którym niezależnie od tego, gdzie ustawisz naczynie, jakiej będzie ono wielkości, szerokości i jakiego kształtu, płyta uruchomi grzanie. Ta funkcja pozwala na optymalne wykorzystanie całej powierzchni płyty grzejnej.

Przydatna okazuje się funkcja CheckPot. Jak wiemy płyta indukcyjna wymaga używania garnków i naczyń o specjalnej powłoce, przeznaczonych do gotowania dokładnie na takim typie płyty grzejnej. Jeśli nie wiesz, czy masz odpowiednie naczynie, funkcja CheckPot, po ustawieniu garnka na płycie, sprawdzi poziom wykorzystywanej mocy.

PowerBooster świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy w krótkim czasie musimy przygotować coś do jedzenia. Za pomocą jednego przycisku mamy możliwość zwiększenia mocy grzania, co spowoduje przyspieszenie procesu gotowania, jednocześnie zachowując wszystkie cenne właściwości odżywcze składników.

Na pewno wiele razy zastanawiałeś się, w jakiej temperaturze rozpuścić masło czy margarynę do ciasta. A może nie wiedziałeś z jaką mocą podgrzewać zupę, a z jaką mleko, żeby za szybko nie wykipiało? Z pomocą przychodzi funkcja 3 programy gotowe: 42ºC (masło, czekolada), 70ºC (do zup, sosów) oraz 94ºC (makaron, ryż).

Płyty intuicyjne mają także funkcję AutoBridge, dzięki której wykrywają podstawę dużego garnka - nawet, jeśli jest ona niewymiarowa, pola magnetyczne się ze sobą łączą i dzięki temu powstaje duża powierzchnie grzania.

Kiedy sterujesz...

Ile miejsc na płycie, tyle paneli sterowania. Płyta intuicyjna wyposażona jest w funkcję EasySelect, dzięki której szybko ustawisz lub zmienisz moc pola, na którym właśnie coś gotujesz.

Każde pole, które jest uruchomione, zostaje podświetlone LED-owo, dzięki czemu łatwo mieć pod kontrolą proces gotowania. Światełka dodatkowo dodają płycie i kuchni elegancji i stylu.

Płyta intuicyjna, wygoda i bezpieczeństwoPłyta intuicyjna, wygoda i bezpieczeństwo Fot. Amica, materiały producenta

Płyta intuicyjna - bezpieczeństwo i wygoda

Urządzenie nie ma możliwości, by włączyć się samoczynnie. To doskonała funkcja, jeśli w domu są małe dzieci. Płyta zarówno podczas gotowania, jak i po jego zakończeniu jest zimna. Grzanie występuje jedynie we wnętrzu naczynia, które stoi na płycie.

Płyta po włączeniu podświetla się, po zdjęciu z niej garnka, podświetlenie gaśnie. Na urządzeniu znajduje się wskaźnik, który informuje o stopniu nagrzania.

Płyta intuicyjna zabudowana jest równo z blatem, co zdecydowanie ułatwia sprzątanie, resztki jedzenia i okruchy nie mają możliwości osadzenia się w szczelinach.

Więcej o: