Stylowe i wygodne sofy 2- i 3-osobowe: wybieramy najciekawsze modele

Sofa to jeden z najważniejszych punktów salonu. Spędzamy na niej czas w leniwe popołudnia oraz weekendy czytając, oglądając telewizję lub po prostu odpoczywając. Jeśli własnie urządzasz mieszkanie i zastanawiasz się nad jej zakupem, podpowiadamy, jaką wybrać, żeby w pełni cieszyć się z funkcji tego mebla.

Sofy 2-osobowe do salonu - najmodniejsze modele

Sofa dwuosobowa do salonu.Sofa dwuosobowa do salonu. Najpiękniejsze sofy 2-osobowe. Fot. Shumee

Zacznijmy od tego, że sofa i kanapa to nie jeden i ten sam mebel. Sofa służy wyłącznie do siedzenia (lub leżenia), a kanapę możesz rozłożyć i w ten sposób stworzyć kolejną przestrzeń do spania. To bardzo wygodne, gdy często przyjmujesz w domu gości lub zajmujesz niewielką kawalerkę.

Jednak, jeśli twój salon nie jest dużym pomieszczeniem i nie ma w nim miejsca na rozłożenie kanapy, z pewnością lepiej sprawdzi się w nim 2-osobowa sofa, która również ma swoje plusy. Jednym z nich jest z pewnością jej wygląd. Dzięki temu, że nie jest rozkładana może cieszyć oko o wiele bardziej pomysłowym designem, niż kanapa. Sofy 2-osobowe to również idealny mebel dla singla.

Sofy 3-osobowe do salonu - przegląd

Sofa 3-osobowa do salonu.Sofa 3-osobowa do salonu. Jaką sofę do salonu wybrać? fot. Shumee

3-osobowa sofa to mebel duży, wygodny i wprost idealny do większych przestrzeni. Nadaje się zarówno do mieszkania pary, jak i rodziny z dzieckiem. Do nowoczesnych salonów urządzonych w skandynawskim stylu, wybieraj sofy na drewnianych lub metalowych nóżkach - dodadzą pomieszczeniu lekkości. Bardzo modne są meble w kolorze szarym, ale jeśli chcesz rozjaśnić pokój, możesz postawić na bardziej nieoczywiste barwy: czerwień, granat lub brudny róż. One z pewnością ożywią twój dom, chociaż najbardziej uniwersalne będą ciemne kolory. Modne są również pikowane obicia, a ciekawym pomysłem dla osoby lubiącej relaks z dobrą książką będzie zakup wygodnego narożnika. 

Więcej o: