Generator pary - wygodne i efektywne prasowanie. Modele do 1000 złotych

KM
27.06.2018 13:40
Jedni z nas uwielbiają tę czynność, inni jej nienawidzą. Mowa o prasowaniu. Wszyscy wiemy, że do efektywnego prasowania niezbędne jest solidne żelazko, które ułatwi pracę, a jednocześnie odpowiednio zadba o naszą odzież. Prasowanie ułatwi i zdecydowanie przyspieszy generator pary. Wybraliśmy urządzenia do 1000 złotych.

Jedna z firm analitycznych przeprowadziła badanie, z którego wynikło, że prasowanie jest jedną z najbardziej nielubianych czynności domowych Polaków. Prasować nie lubi ponad połowa pań, jednak nie da się tego uniknąć, dlatego świetnym pomysłem jest ułatwienie sobie pracy.

Jak wygląda i jak działa generator pary?

Jak wygląda generator pary?Jak wygląda generator pary? Fot. Philips materiały prasowe

Tak naprawdę generator pary znajduje się w każdym żelazku, jednak pełni on nieco inną funkcję. Umieszczony w stopie grzewczej, jedynie wspomaga prasowanie. Standardowe żelazko prasuje ubrania dzięki nagrzanej stopie, wyrzucanie gorącej pary musimy uruchamiać przyciskiem.

Żelazko z generatorem pary ma osobny zbiornik na wodę, o pojemności 1-1,5 litra. Zbiornik połączony jest z tradycyjnym żelazkiem za pomocą przewodu pary. Na pierwszy rzut oka żelazko może przypominać nam niewielki odkurzacz.

Żelazko ze stacją pary wykorzystuje na równi i stopę, i parę, która jest wyrzucana pod dużym ciśnieniem. Prasowanie urządzeniem z generatorem pary zdecydowanie ułatwia i przyspiesza tą czynność. Nie musimy już wkładać w pracę tyle siły, co przy pracy standardowym żelazkiem.

Wybierając model generatora pary, weźmy pod uwagę swoje potrzeby. Jeśli dużo prasujemy, lepiej wybrać urządzenie z dużym pojemnikiem na wodę. Lepiej sprawdzą się też sprzęty z ciśnieniem pary 4 lub 5 barów oraz wyższą mocą, co zdecydowanie ułatwi prasownie. Warto podkreślić, że generator pary powinien być gotowy do pracy w czasie krótszym niż 2 minuty.

Generator pary - zalety

Żelazko z generatorem pary ma zdecydowanie więcej zalet niż model tradycyjny.  Jest duże lżejsze, para wodna wytwarza się przez cały proces prasowania, a wody w zbiorniku wystarcza na bardzo długo.

Warto podkreślić, że natężenie pary w takim żelazku jest bardzo duże, dzięki czemu ubrania wystarczy prasować tylko z jednej strony. Para wytwarzana jest równomiernie i nieprzerwanie, uderzenie pary -120-150 gramów na minutę - jest trzykrotnie większe niż w żelazku tradycyjnym.

Szybsze prasowanie to większa ochrona naszych ubrań, materiał w mniejszym stopniu narażony jest na zniszczenia. Para pozwala dokładnie uprasować nawet miejsca między guzikami. Wyprasowane ubranie jest bardziej miękkie i mniej podatne na zagniecenia.

Żelazko z generatorem pary - jak prasować?

Jak prasować żelazkiem z generatorem pary?Jak prasować żelazkiem z generatorem pary? Fot. Philips, materiały prasowe

Żelazko, jak każde inne, jest proste w obsłudze. Po włączeniu urządzenia powinniśmy wybrać poziom wyrzutu pary. Zależy on od tego, jakie tkaniny mamy do uprasowania i jak bardzo są one pogniecione.

Pamiętajmy, by wlewać wodę do żelazka, gdy jest ono WYŁĄCZONE i chwilę odczekać.

Jeśli prasujesz ubranie, które jest bardzo pogniecione, warto użyć impulsu parowego. Jak on działa? Wyrzucony zostanie specjalny, silny strumień pary ułatwiający rozprasowanie zagnieceń. Żelazkiem można prasować także w pionie, wystarczy wcisnąć specjalny przycisk.

Deskę warto wyposażyć w ażurową siatkę, która umożliwi przepływ powietrza – podczas prasowania materiał na desce na pewno zrobi się wilgotny od pary.

Poniższe żelazka z generatorem pary kupisz za mniej niż 1000 złotych.

Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • krusnik02

  Oceniono 4 razy 4

  "Lepiej sprawdzą się też sprzęty z ciśnieniem pary 4 lub 5 parów oraz wyższą mocą, co zdecydowanie ułatwi prasownie." Tak, tak... 4-5 parów... chyba na pornhub...

 • laroslaw

  Oceniono 1 raz 1

  Ja do żelazka mam takie podejście jak do kościoła. Nie używam. Nie chodzę a wyprasowanych widzę tylko w drodze na i z mszy chociaż z to już wydają się bardziej wygnieceni.

 • madznun

  0

  Czy te generatory nie mogłyby być większe, żeby wyprasować od razu cały dom?

 • niknejm

  0

  "Prasować nie lubi ponad połowa pań, jednak nie da się tego uniknąć"

  Otóż da się.
  1. Są ciuchy non-iron. W dodatku z naturalnych włókien, a nie z plastiku, jak w latach 70-tych. Do pralki, rozwieszamy odwirowane (lekko wilgotne) i już.
  2. Jak ktoś MUSI np. mieć uprasowany obrus (a większość ludzi potrzebuje czegoś takiego raczej nieczęsto) - istnieje pralnia chemiczna z prasowaniem.

  Nie musicie dziękować :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX