Czarna kanapa do salonu - stylowe modele i propozycje aranżacji

Czarna kanapa wydaje się bardzo praktycznym rozwiązaniem, ale czy może też dobrze wyglądać? Odpowiedź brzmi: tak! Czarne sofy są niezwykle stylowe. Zobacz, gdzie znaleźć odpowiednie modele i jak je zaaranżować.

Idealnie urządzony salon to taki, w którym czujemy się swobodnie, a jednocześnie jest atrakcyjny wizualnie. Nie warto rezygnować z ulubionych czynności takich jak jedzenie chrupków czy pizzy na kanapie tylko dlatego, że jest jasna i boimy się o zabrudzenia. Meble mają służyć nam, a nie odwrotnie, ale na szczęście praktyczność i stylowy wygląd są do pogodzenia! Jednym z najmodniejszych ostatnio rozwiązań jest czarna kanapa. Świetnie wpasowuje się w każdy typ salonu: klasyczny, nowoczesny, rustykalny, skandynawski i glamour.

Czarna kanapa - styl retro z nutą nowoczesności

Kontrastowe połączenie bieli i czerni to charakterystyczny element dizajnu lat 60. Dziś chętnie wracamy do stylu retro, inspirując się zarówno formami, jak i kolorystyką. Kanapa uniesiona na drewnianych nóżkach to najbardziej popularny model tamtej dekady. Więcej o dizajnie z lat 60. przeczytasz w artykule Kanapy w stylu polskiego dizajnu z lat 60. Zazwyczaj stawiamy na sofy w jasnych kolorach, ponieważ zależy nam na efekcie jasnego wnętrza. Czarna sofa wcale nie wyklucza takiego rezultatu. Kluczowe jest tło, czyli kolor ścian i podłogi. Kanapę w stylu retro zestaw z nowoczesnymi plakatami i współczesnym oświetleniem. Kontrast jest teraz najbardziej pożądanym elementem w wystroju wnętrz.

Czarna kanapa w salonie - aranżacjaCzarna kanapa w salonie - aranżacja Źródło: www.alt.dk / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Czarna kanapa w salonie - jakie dodatki dobrać?

Czarna kanapa jest niezwykle łatwa w aranżacji, ponieważ pasuje do niej w zasadzie każdy inny kolor. Jednak najlepiej łączy się z:

  • żółtym
  • brązowym
  • zielonym (stonowanym) 
  • białym
  • brudnym różem

Na czarnej sofie możesz położyć barwne pledy i poduszki w ulubione wzory, albo pozostawić ją "czystą" w minimalistycznym wydaniu. Należy pamiętać, aby decydując się na czarną kanapę nie przesadzić z ciemnymi barwami w całym wnętrzu. Wybierz jasne zasłony i dywan oraz pogodne oświetlenie. Do koloru kanapy mogą natomiast nawiązywać ramki od obrazów albo desenie na tekstyliach.

Czarna kanapa - jakie dodatki?Czarna kanapa - jakie dodatki? Źródło: www.homedeco.nl / www.huntedinterior.com

Czarna kanapa świetnie wygląda w towarzystwie mebli w tropikalnym stylu: bambusowych stolików, mozaikowych talerzy i egzotycznej roślinności (na przykład kaktusów). Wybierając ciemny mebel do wnętrza, należy zawsze ocieplić go dodatkami. Pomagają w tym nie tylko konkretne surowce (drewno) i barwy (żółć, brąz), ale również zabawne akcenty: palmy na poduszkach albo napisy lub zwierzaki na plakatach.

Poniżej znajdziesz więcej czarnych kanap idealnych do stylowego salonu. 

   

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.