Toster, opiekacz, grill elektryczny - sprytne sprzęty do każdej kuchni

KJ-Ż
29.06.2018 14:55
Któż z nas nie lubi zjeść na śniadanie ciepłych tostów z dżemem, a na obiad soczystej piersi kurczaka przygotowanej bez tłuszczu? Jednak, żeby przyrządzić takie smakołyki, trzeba mieć w kuchni odpowiedni sprzęt. Przygotowaliśmy przegląd małych kuchennych urządzeń, które sprawią, że wasze posiłki będą bardziej apetyczne. Podpowiadamy również, co wybrać, aby zakup odpowiadał określonym potrzebom. Ceny sprzętów zaczynają się od 100 złotych, a wiele modeli kupisz teraz taniej!

Toster

TosterToster pixabay

Tego kuchennego pomocnika nie trzeba nikomu przedstawiać. Poczciwy toster zamieni każde pieczywo w pyszne, chrupiące grzanki. Oczywiście najlepiej używać do tego celu specjalnego  pieczywa tostowego, jednak jeśli takiego wam zabraknie, możecie użyć każdego innego ulubionego chleba (wiele modeli posiada również ruszt do bułek). Dzięki tosterowi w kilka minut odświeżycie kilkudniowy chleb, a także przygotujecie pyszne grzanki, idealne do podania na słodko lub na słono. 

Opiekacz - mini piekarnik

Mini piekarnikiMini piekarniki materiały partnera

Miniopiekacz to trochę zapomniane urządzenie, które świetnie sprawdzi się podczas przygotowywania zapiekanek, szybkiego podgrzewania jedzenia lub odświeżania pieczywa. To również idealny sprzęt do studenckiego mieszkania. Z pewnością jest on bardziej oszczędny od dużego piekarnika i szybciej się nagrzewa. Kolejną zaletą opiekacza jest łatwość obsługi. Urządzenie ma zazwyczaj pokrętło do ustawiania temperatury lub rodzaju nagrzewania oraz do ustawiania czasu. Posiada również ruszt oraz wygodną tackę, która sprawi, że nie będzie się ono brudziło, a tłuszcz oraz resztki jedzenia łatwo wyrzucić.

Grill elektryczny

Przyda się wszystkim fanom grillowania na świeżym powietrzu. W końcu można go używać również w deszczową pogodę oraz zimą. Wybór grilla elektrycznego zależy od twoich preferencji. Może on być składany lub odkryty. Grille składane mają zazwyczaj pofalowaną powierzchnię, wygodną rączkę do zamykania i otwierania pokrywy oraz przydatny ociekacz. Można w nich przygotowywać zarówno mięso, jak i warzywa, czy tosty. To bardzo uniwersalne urządzenie, które może z powiedzeniem zastąpić inne kuchenne sprzęty o podobnym przeznaczeniu. 

Grill elektrycznyGrill elektryczny materiały partnera

Grille otwarte są wyposażone w płytę do pieczenia, a wiele modeli ma w zestawie również malutkie patelnie, a także kamienną płytę grzejną. Jakie są ich zalety? Z powodzeniem za ich pomocą podgrzejesz, usmażysz burgery, ryby, szaszłyki, a nawet przygotujesz ciekawe minidania, które zaskoczą twoich gości. Taka płyta jest też bardziej podobna do tradycyjnego, węglowego grilla. Może całkowicie go nie zastąpi, jednak możesz z powodzeniem używać jej w ogrodzie i cieszyć się rodzinnymi obiadami. 

Więcej o: