Lubisz czytać książki? Wygodny fotel to postawa [przegląd modeli]

Lubisz czytać książki? Koniecznie zadbaj o odpowiedni fotel, który będzie wygodny oraz zapewni stabilną i zdrową pozycję kręgosłupowi. Wybrane przez nas modele dodatkowo zachwycają pięknym designem. Zobacz sam!

Idealny fotel do czytania - jaki powinien być?

Idealny fotel do czytaniaIdealny fotel do czytania Fot. ScandicSofa materiały prasowe

Komfortowe miejsce do czytania zapewni duży fotel z wysokim oparciem, dzięki któremu kręgosłup zyska stabilne podparcie.

Modnym i praktycznym rozwiązaniem jest fotel z oparciem zakończonym tak zwanymi uszami. Od nich fotel nazywany jest uszakiem. Fotel uszak uznawany jest za jeden z najwygodniejszych foteli. Bije rekordy popularności, znajdziecie go praktycznie w każdym sklepie meblowym. Jest idealny do lektury - siedząc, swobodnie można oprzeć głowę, ramiona i podeprzeć kręgosłup.

Na komfort użytkowania fotela duży wpływ ma tkanina obiciowa oraz rodzaj wypełnienia siedziska. Na tapicerkę najczęściej wykorzystuje się skórę, welur, żakard lub bawełnę. Do wypełnienia stosowane są sprężyny, granulat styropianowy lub pianka, dzięki czemu fotel dopasuje się do kształtu ciała użytkownika.

Fotel do salonu z podnóżkiem i szezlong

SzezglongSzezglong Fot. ScandicSofa materiały prasowe

Warto podkreślić, że każdy wygodny fotel powinien mieć podłokietniki, a jeszcze lepiej - także podnóżek. Zapewni on maksymalny poziom wygody i pełen relaks. Podczas czytania często nie możemy sobie znaleźć miejsca na nogi i co chwilę zmieniamy pozycję. Podnóżek ustawiony przed fotelem zagwarantuje idealnie podparcie stopom, nogi zostaną odciążone, polepszy się krążenie. Taki model fotela sprawdzi się nie tylko do czytania, lecz po prostu jako miejsce relaksu.

Ciekawą propozycją jest szezlong. Na pewno ten mebel kojarzy się wam z XVIII wiekiem i domami arystokratów. Słusznie, jednak obecnie również jest bardzo popularny. W dzisiejszych aranżacjach szezlong stanowi mocny, designerski element wystroju. Mebel ma długie wygodne siedzisko, dzięki czemu możemy wypoczywać także w pozycji półleżącej. W sklepach znajdziemy modele jednoosobowe oraz podwójne. Najlepiej sprawdzą się szezlongi wypełnione pianką.

Gdzie ustawić fotel do czytania?

Fotel do czytania warto ustawić w salonie, pokoju dziennym lub gabinecieFotel do czytania warto ustawić w salonie, pokoju dziennym lub gabinecie Fot. ScandicSofa materiały prasowe

Wybierając fotel do czytania musimy wziąć pod uwagę wystrój całego pomieszczenia. Fotel możemy kupić w zestawie z pozostałymi meblami wypoczynkowymi - takie rozwiązanie zapewni idealne dopasowanie kolorystyczne i stylistyczne umieblowania. Drugim rozwiązaniem jest kupno fotela, który wyróżni się designem, kolorem, będzie oryginalny i wyrazisty.

Gdzie najlepiej ustawić fotel do czytania? Salon to centrum życia rodzinnego, jeśli podczas czytania książki chcemy mieć towarzystwo rodziny, warto stworzyć kącik do czytania właśnie tam. Pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu tego miejsca. Przy fotelu można np. postawić lampę podłogową. Jeśli dysponujemy gabinetem lub biblioteką, a podczas czytania cenimy sobie ciszę i spokój warto wybrać te pomieszczenia.

Na małych metrażach lepiej sprawdzą się pojedyncze, stonowane fotele, z kolei do dużych pomieszczeń warto wybrać 2 fotele i ustawić je symetrycznie względem siebie .

Więcej o:
Copyright © Agora SA