Ciekawe lampy stołowe do wnętrz w stylu skandynawskim

Ciepłe światło sączące się z pięknej i stylowej lampy, tworzy wyjątkowy nastrój. W końcu lampka nocna to niezbędny element wyposażenia każdej sypialni. Jak wybrać piękny i użyteczny model? Podpowiadamy!

Lampka nocna ma być przede wszystkim użytecznym wyposażeniem wnętrza. Chcemy mieć ją pod ręką, kiedy w nocy budzimy się, aby napić się wody lub mamy ochotę poczytać przed snem ulubioną książkę. Powinna ona być nie tylko ładna, ale również funkcjonalna. Czym musi charakteryzować się idealny model?  

Lampy stołowe - jak wybrać najlepszą do sypialni?

Jeśli przed zaśnięciem lubisz czytać książkę, przed zakupem zwróć uwagę do jakiej żarówki przeznaczona jest lampka. Wybieraj modele, w które możesz zamontować świetlówkę o większej mocy, np. 40-80 W. Nie mogą to być modele z plastikową obudową, bo silne światło nagrzeje i roztopi klosz. Najlepsze do czytania przed snem, czy to w łóżku czy w fotelu, będzie światło o ciepłej, żółtej barwie, które nie rozbudza. Wygodną opcją stanie się również lampka z regulowaną wysokością oraz kątem padania światła. 

Lampki stołowe do sypialniLampki stołowe do sypialni fot. pixabay/ materiały partnera

Ciekawe lampy stołowe do wnętrz w stylu skandynawskim

Oczywiście poza technicznymi właściwościami, liczy się również design. Jeśli we wnętrzu cenisz prostotę, naszą ulubioną propozycją są lampy z podstawą w kształcie bryły, wykonaną z metalowych prętów - są niezwykle modne od kilku sezonów. Twoje mieszkanie jest urządzone w oszczędnym stylu skandynawskim? Ciekawym elementem wystroju sypialni będą również lampy o podstawie wykonanej z drewna, marmuru czy szkła. Pamiętaj, że lepszym rozwiązaniem będą jednolite, ciemne klosze. Przy tych ażurowych, czytanie może nie być zbyt wygodne. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.