Urządzenia do przygotowania letnich przysmaków! Przydatne gadżety

Joanna Szczurek
09.07.2018 15:25
Lody należą do ulubionych letnich przysmaków nie tylko dzieci. Teraz lody i inne smakołyki możesz zrobić sam! W krótkim czasie wykonasz smaczny deser, który będzie zdrowszy i smaczniejszy niż ten kupiony w sklepie. Prezentujemy maszynki do lodów, jogurtownice i kruszarki do lodu, które warto mieć w domu podczas upałów.

Maszynki do robienia lodów

maszynki do robienia lodówmaszynki do robienia lodów materiały prasowe

Maszynka do robienia lodów występuje w sklepach w różnej formie. Jeżeli wiesz, że ten sprzęt będzie tylko używanym raz na jakiś czas gadżetem, nie musisz wydawać na niego majątku. Plusem lodziarki jest to, że jest niewielka, w związku z czym nie zajmuje wiele miejsca i po użyciu możesz schować ją do szafki. Jest też bardzo łatwa w użyciu.  Świetną propozycją jest również zakup lodziarki w formie dodatku do robota kuchennego. Niestety, nie wszystkie modele robotów kuchennych posiadają tę część. Zależnie od preferencji możesz wybrać lodziarkę lub maszynkę do robienia sorbetów, które będą zdrowym i pysznym deserem dla całej rodziny. 

Jogurtownice

jogurtownicejogurtownice materiały prasowe

Jogurty są zdrowe, smaczne i można z nich przyrządzić pyszne letnie desery. Jednak skład tych, które możemy kupić w sklepach często pozostawia wiele do życzenia, dlatego lepiej przygotować taki jogurt w domu. Maszynki do jogurtu różnią się rozmiarem. Dzięki tym większym możesz przygotować deser dla całej rodziny w krótkim czasie. Niektóre jogurtownice posiadają też funkcję automatycznego dodania do jogurtu ciastek, dżemu, kawałków owoców oraz wielu innych składników. W ten sposób w łatwy sposób przyrządzisz zdrowy i prosty deser, który możesz podać nawet na organizowanym w domu przyjęciu!

Kruszarki do lodu

kruszarki do lodukruszarki do lodu www.julieseatsandtreats.com/materiały prasowe

Kruszarka do lodu to niezbędny element wyposażenia twojej kuchni, jeżeli podczas upałów przyrządzasz dużo zimnych napoi i drinków. Kruszarki do lodu dzielą się na ręczne i automatyczne. Plusem ręcznych jest z pewnością ich cena, jednak jeśli często urządzasz przyjęcia i potrzebujesz dużej ilości kruszonego lodu, lepiej zainwestować w kruszarkę automatyczną. Te używane przez profesjonalnych barmanów mogą odstraszać swoją ceną, dlatego lepiej zainwestować w dobrej jakości blender lub robot kuchenny z funkcją kruszenia lodu.  

Więcej o: