Książki o modzie i dizajnie - sposób na stylizację stolika

Kasia Żechowicz
09.07.2018 16:30
Choć mówi się, że nie wolno oceniać książki po okładce, w niektórych przypadkach jest to uzasadnione. Te o modzie i dizajnie są świetnym źródłem informacji, ale same też mogą stać się elementem wystroju. Zobacz, jak za pomocą ładnych książek wystylizować stolik kawowy albo półkę.

Ksiażki o modzie i dizajnie w wystroju wnętrz

Jeśli kochasz modę i dizajn z pewnością masz w domu kilka książek o tej tematyce. Nawet po przeczytaniu ich od deski do deski, nie chowaj książek do szafy! Ładne wydane pozycje to świetny element wystroju pomieszczenia i sposób na oryginalną stylizację stolika kawowego, szafki albo półki.

Książki jako dekoracja stolika kawowegoKsiążki jako dekoracja stolika kawowego Źródło: www.thepinkdream.com/coffee-table-talk/

Książki o modzie i dizajnie szczególnie dobrze wyglądają jako "stała ekspozycja" salonu. Dlaczego? Mają kolorowe okładki, często występują w formie albumów i wypełnione są pięknymi zdjęciami. Poza tym, tematyka moda-dizajn jest uniwersalna. Coco Chanel znają wszyscy, podobnie jest z Gucci czy Pradą. Wydania o Vogue, znanych modelkach albo ikonicznych dziełach dizajnu zainteresują nawet laików i mogą stać się punktem wyjścia do ciekawych konwersacji. 

Jak wystylizować stolik za pomocą książek o modzie i dizajnie?

Jeśli chcesz uzupełnić swoje zasoby książkami, które będą stanowić jednocześnie ważny element wystroju twojego wnętrza, postaw na duże wydania opatrzone wyraźnymi i krótkimi tytułami. Napisy na grzbietach powinny być jak największe, aby można je było przeczytać również bokiem.

Książki o modzie i dizajnie - aranżacja szafkiKsiążki o modzie i dizajnie - aranżacja szafki Źródło: www.thepinkdream.com/favorite-coffee-table-books/

Oprócz tego, liczy się kolorystyka okładki. Książki układamy grupowo, więc dobrze jest wcześniej zaplanować, które z nich znajdą się obok siebie. Możesz wybrać kolor przewodni książkowej dekoracji, albo dopasować je barwami tak, jak robisz to z ubiorem. Jeśli jesteś minimalistą, możesz ograniczyć się do dwóch-trzech kolorów. W innym wypadku paleta jest nieograniczona, ale warto zachować stylistyczny porządek.

Stylizując stolik kawowy, półkę albo szafkę, pamiętaj, aby "przeplatać" książki innymi dekoracjami. Może to być wazon, świecznik, figurka albo ramka na zdjęcie - każdy z tych elementów przełamie monotonną stertę książek. Dodatki powinny jednak kolorystycznie współgrać z książkami - wtedy unikniesz chaosu i będziesz mogła pochwalić się unikalną kompozycją.

    

Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • ilenka50

  Oceniono 16 razy 16

  Jeśli do tego Wam służą książki, to wiele mi to wyjaśnia...

 • sowaprzemadrzala

  Oceniono 12 razy 12

  Tragedia. W domu moich dziadków, rodziców, moim i moich córek książki służą do czytania. A wy lansujecie je do " wystroju stolika" ten świat zmierza ku upadkowi w błyskawicznym tempie. Co się dziwić, że tylu matołów ( forsiastych) po nim chodzi.

 • Agnieszka Wilk

  Oceniono 10 razy 10

  Ten artykuł wyjaśnił mi właściwie wszystko, czego nie ogarniałam we współczesnym świecie. Aranżacja stolika przy pomocy książek, serio?

 • Michał Fuk

  Oceniono 7 razy 7

  Przypomiał mi się segment "Coffee Table Books" u Conana O'Bierna.
  Chciałbym kiedyś spotkać ludzi, którzy stylizują stolik kawowy książkami o modzie. To musiałoby być ekscytujące przeżycie.

 • ginztonickiem

  Oceniono 6 razy 6

  Ten świat musi się skończyć ...

 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy 5

  że co? chyba właśnie oceniacie poziom tych, którzy podążają ślepo za modą, a książka to dla nich tylko elegancka okładka, pasująca do wnętrza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX