Podziękowania ślubne dla rodziców - co kupić w prezencie?

red
15.05.2019 14:30
Podziękowania dla rodziców to jeden z bardziej wzruszających momentów ślubu i wesela. Zazwyczaj towarzyszy im wręczenie pamiątkowego podarunku. Co kupić rodzicom w prezencie? Podpowiadamy!

Polskie śluby wiążą się z piękną tradycją składania podziękowań rodzicom pary młodej. Syn i córka wyrażają w ten sposób wdzięczność za wychowanie w miłości, która zaowocowała założeniem nowej rodziny. Podziękowania zazwyczaj odbywają się już na sali weselnej, a młodzi wręczają rodzicom prezent. Oprócz kwiatów warto przekazać mamie i tacie oraz teściowym podarunek rzeczowy w postaci pamiątki, która będzie im przypominać o tym pięknym dniu. Oto trzy pomysły na prezent dla rodziców w ramach podziękowań ślubnych.

Pamiątkowy album ze zdjęciami

W dobie fotografii cyfrowej album z wywołanymi zdjęciami to naprawdę cenna pamiątka. Możesz kupić klasyczny album z kieszonkami na zdjęcia i okolicznościową okładką. Alternatywą jest album w postaci książki, do której samodzielnie wkleisz fotografie i ozdobisz je własnoręcznymi podpisami lub szkicami. Do albumu włóżcie wasze wspólne zdjęcia, ale też ujęcia z dzieciństwa. Łezka wzruszenia w oku rodziców gwarantowana!

Personalizowane przedmioty do domu

Personalizowany chlebak dla rodzicówPersonalizowany chlebak dla rodziców Fot. crazyshop

Dobrym pomysłem na prezent dla rodziców są również przedmioty codziennego użytku, które można spersonalizować. Nasze propozycje to chlebak albo poduszka. Chleb kojarzy się z domem, rodziną i dzieleniem się z najbliższymi tym, co ważne. Poduszki to z kolei element dekoracyjny, ale też przedmiot kojarzący się z ciepłem domowym, spokojem i relaksem. Każdy z tych przedmiotów może być opatrzony wymyślonym przez parę młodą napisem, ale można też skorzystać z gotowych szablonów. Dodatkiem do takiego prezentu może być pudełeczko z listem z podziękowaniami.

Inne pomysły na prezent dla rodziców

Przedmiotów, które świetnie nadadzą się jako prezent dla rodziców, jest wiele. Najważniejsze, aby stały się one indywidualną pamiątką, dlatego personalizacja zawsze jest dodatkowym plusem. Oprócz poduszek i chlebaka można również spersonalizować ręczniki, ramkę na zdjęcie (koniecznie umieśćcie w środku waszą fotografię!), a nawet stoper do drzwi. Rodzicom z pewnością przypadnie do gustu zestaw herbat w pudełku z waszymi podziękowaniami albo plakat z waszymi imionami. Fanom musujących napojów proponujemy dużą butelkę bezalkoholowego szampana z własną etykietą!

Spersonalizowane prezenty dla rodziców - podziękowania ślubneSpersonalizowane prezenty dla rodziców - podziękowania ślubne Ładny Dom / Mat. partnerów

Więcej o:
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • lucusia3

  Oceniono 8 razy 6

  Dla mnie to jakiś chory pomysł - "Podziękowania dla rodziców" jako punkt programu. Rodzicom można podziękować po/przed imprezą, tak za serca, a nie jakaś pokazówką. Zresztą to, co sprzedaje się jako pamiątki z podziękowanie dla rodziców, to taki koszmar, że chyba żadny rozsądny człowiek nie chciałby mieć takiego czegoś na widoku.

 • marta543

  0

  My w tym roku zaszaleliśmy i kupiliśmy rodzicom pobyt w hotelu Grand Lubicz. Są bardzo zapracowanie i nie maja kiedy się zrelaksować, a taki pobyt będzie dla nich idealny. W hotelu maja pyszne jedzenie, więc moja mama odpocznie od gotowania, plus bardzo fajne zaplecze SPA, basen, siłownię itp. Myślę, że to super opcja na prezent, zamiast kolejna droga i nieprzydatna rzecz, która będzie się kurzyć na półce

 • nasfado3

  Oceniono 8 razy -4

  Jak podziękować rodzicom? Najlepiej szczerze i tak by sprawić im radość. Wspólny prezent dla rodziców to nie tylko sprzęt do domu, ale także pomysł na wieczór we dwoje lub weekend za miastem. Inspiracji i pomysłów można też szukać na Prezentokracja

 • 8migotka8

  Oceniono 7 razy -5

  Rodzice bardzo nam pomogli w przygotowaniach do ślubu, więc w ramach podziękowań zamówiliśmy im kosze okolicznościowe pocztą kwiatową. Dobre alko, prawdziwa czekolada, kawa i inne słodkości to zawsze mile widziane prezenty.

 • takijeden1

  Oceniono 8 razy -6

  Bardzo fajne podziękowania które widziałem to portretowe karykatury na stronie zewecki.pl - Romantycznie i z humorem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX