Lampy z kryształkami - dodaj wnętrzu blasku

Światło inspiruje, tworzy atmosferę, nadaje klimatu i tajemniczości, daje poczucie bezpieczeństwa i pełni funkcję dekoracyjną. Jeśli chcesz, by wnętrza w Twoim mieszkaniu nabrały jeszcze więcej blasku, wybierz lampę, żyrandol z kryształkami. Są niesamowite!

Piękno i elegancja - lampy z kryształami, które nadadzą blasku

Żyrandol zamiast lampyŻyrandol zamiast lampy fot. IKEA

Lampy z kryształami są niezwykle efektowne. Wiele błyszczących elementów, które doskonale odbijają światło, rozjaśniają i optycznie powiększają wnętrze. Bogate zdobienia nadają aranżacji luksusu i przepychu.

W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych modeli lamp z kryształkami. Najbardziej popularne są białe lub transparentne, które nie przytłaczają wnętrza. Znajdziemy je także w wersji czarnej lub kolorowej, są jednak rzadziej wybierane.

Kryształowe lampy przyjmują ciekawe i eleganckie formy. Klosze zwykle są w kształcie kul lub walców, a zdobione kryształkami obręcze robią ogromne wrażenie. Lampy powstają z połączenia szkła, metalu, często też stali chromowanej. Jeśli zależy nam na uzyskaniu we wnętrzu jeszcze większego efektu przepychu, możemy zdecydować się na bogato zdobiony żyrandol, osadzony na stelażu w kolorze złota. Warto jednak pamiętać, by we wnętrzu nie umieszczać kilku tak robiących wrażenie dekoracji, ponieważ możemy uzyskać efekt odwrotny niż zamierzaliśmy.

Żyradol z kryształkami - gdzie sprawdzi się najlepiej?

Żyrandol z kryształkami to mocny dodatek, wyrazista dekoracja. Najlepiej sprawdzi się on we wnętrzach stonowanych, minimalistycznych, dzięki czemu ożywi je i nada blasku. Taki model lampy warto wybrać też do wnętrza w stylu glamour, który uwielbia elegancję, przepych i efektowne dodatki. Lampa z kryształkami będzie w tej aranżacji strzałem w dziesiątkę, szczególnie w towarzystwie mebli o błyszczącej powierzchni. Nowoczesne kryształowe żyrandole sprawdzą się także w stylu nowojorskim.

Bogato zdobiony żyrandol czy lampę najlepiej umieścić w części domu, która jest reprezentacyjna. Sprawdzi się on w salonie, pokoju dziennym czy dużym przedpokoju. Warto pamiętać, że lampy z kryształkami są dość spore i zdecydowanie lepiej wybierać je do większych pomieszczeń.

By uniknąć rozczarowań, pamiętajmy, ze nowoczesne kryształowe żyrandole, sprzedawane w popularnych sklepach nie są wykonywane z prawdziwych kryształów, najczęściej tworzone są ze szkła.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.