Odkurzacz do materacy - dlaczego warto go mieć?

Czy wiesz ile roztoczy znajduje się w twoim materacu? Może być ich nawet 2 miliony! Jeśli jesteś alergikiem lub śpisz ze zwierzakiem, warto szczególnie zadbać o czystość łóżka. Roztocza są groźne dla twojego zdrowia. Specjalny odkurzacz pomoże utrzymać materac w czystości.

Materac - siedlisko drobnoustrojów

Masz problemy ze snem, trudności z oddychaniem w sypialni, a może dostajesz uczulenia, gdy tylko położysz się na łóżku? Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak dużo roztoczy znajduje się w materacu. Nieproszeni goście chętnie go zasiedlają, powodując zagrożenie dla naszego zdrowia. Wywołują kichanie, kaszel, zaczerwienienie oczu, problemy skórne oraz wiele innych uciążliwych objawów.

Łóżko, materac, tapicerka na sofie oraz poduszki to najpopularniejsze źródło alergenów w mieszkaniu. Pranie i czyszczenie chemiczne jest bardzo kosztowne i czasochłonne, dlatego warto poszukać innego rozwiązania. Wybawieniem okaże się odkurzacz do materacy, który odświeży także tapicerkę i każdą tkaninę oraz pozbawi je drobnoustrojów. Poradzi sobie także z sierścią domowych pupili.

Jak czyścić materac?

Odkurzacz do materacy, pozwoli pozbyć się wszystkich drobnoustrojówOdkurzacz do materacy, pozwoli pozbyć się wszystkich drobnoustrojów Fot. Hoover, materiały prasowe Press Info

Po pierwsze, nie powinniśmy ścielić łóżka od razu po przebudzeniu. Zostawmy pościel na wierzchu na 2 godziny, dzięki czemu część roztoczy zginie, zwłaszcza gdy otworzymy w tym czasie okno. Pościel powinniśmy zmieniać co tydzień, a materac dezynfekować przynajmniej raz w miesiącu - to właśnie w nim gromadzi się najwięcej martwych organizmów. Regularne czyszczenie materaca zapobiegnie rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów po całym łóżku czy sofie.

Do czyszczenia materaca najlepiej sprawdzi się specjalny odkurzacz. Urządzenie ma kilka programów głębokiego czyszczenia, dzięki czemu jego praca jest bardzo efektywna.

Poniżej znajdziesz odkurzacze za mniej niż 200 złotych.

Odkurzacz do materacy - funkcje

Odkurzacz do materacy posłuży także, jako odkurzacz ręcznyOdkurzacz do materacy posłuży także, jako odkurzacz ręczny Fot. Hoover, materiały producenta

Taki odkurzacz zapewnia odpylanie, czyli delikatnie czyści nawet najgłębsze powierzchnie, w których zgromadził się kurz i brud, dzięki czemu łatwo posprzątać przestrzeń między dwoma materacami, jeśli mamy duże łóżko oraz wolne miejsce pomiędzy materacem a ramą łóżka.

Tryb trzepania - dzięki specjalnej turboszczotce możemy oczyścić najgłębsze włókna materaca i tkanin na sofie czy kanapie. Warto podkreślić, że szczotka obraca się aż 4200 razy na minutę.

Odkurzacz wyposażony jest w lampę UV, która pozwala na usunięcie niemal wszystkich (99%) bakterii oraz roztoczy, które powodują alergię i złe samopoczucie.

Odkurzacz ręczny - wygodny i funkcjonalny

Odkurzacz do materacy posłuży także jako odkurzacz ręczny. Okaże się praktyczny podczas sprzątania okruchów z jedzenia, drobnych zanieczyszczeń, sierści zwierząt, odświeżenia tapicerki czy siedzeń w samochodzie. Urządzenie ma 5-metrowy kabel zasilający. Brud zbierany jest w specjalnym zbiorniku na kurz o pojemności 0,3 l, który jednym przyciskiem można zdjąć i opróżnić. Odkurzacz nie zajmuje dużo miejsca, można schować go do szafy.

Odkurzacze ręczne do 470 złotych:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.