Podkładki na stół z polskich sklepów

KM
11.04.2019 08:00
Są praktyczne i znajdziemy je niemal w każdym domu. Podkładki chronią stół i blaty kuchenne przed wysoką temperaturą, zabrudzeniami, a jednocześnie są naprawdę ładne. Sprawdziliśmy, jakie modele podkładek możemy kupić w polskich sklepach.

Podkładki na stół - ładne i praktyczne

Podkładka na stół to przedmiot, który znajdziemy w każdym domu. Potrafią zastąpić obrusy, serwety i bieżniki - ochronią meble przed zabrudzeniami, plamami czy zniszczeniami od gorących naczyń. Podkładki świetnie pełnią funkcję dekoracyjną. Znajdziemy je w przeróżnych kolorach, wzorach oraz kształtach. Śmiało możemy dopasować je pod względem kolorystycznym lub stylistycznym do aranżacji całej kuchni. 

Wybierając podkładki na stół do kuchni, warto wziąć pod uwagę ich zasadniczą funkcję. Jeśli zależy nam głównie na ozdobieniu kuchennego stołu, śmiało możemy poszaleć z kolorami i wzorami.

Jeśli natomiast podkładki mają pełnić funkcję ochronną, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Powinien on być grubszy, dzięki czemu gorące naczynia nie odznaczą się na powierzchni blatu. Świetnie sprawdzają się podkładki z pianki, plecionki czy grubszego filcu.

Układając podkładki na stole, zadbajmy, by się ze sobą nie stykały ani na siebie nie zachodziły - będzie to lepiej wyglądało. 

Podkładki dla dzieci

Wszyscy wiemy, jakimi niejadkami potrafią być dzieci - ich rodzice zrobią wszystko, żeby zachęcić maluchy do posiłku. Być może pomogą kolorowe podkładki pod naczynia z bajecznym motywem lub ulubionym zwierzątkiem. 

Dla dzieci warto wybrać podkładki łatwe w czyszczeniu. Sprawdzą się modele z plastiku czy pleksi. Zobaczcie, jakie piękne i kolorowe podkładki wybraliśmy dla maluchów.