TREND: patchwork we wnętrzach: meble i tekstylia

Kolorowe, patchworkowe wzory mają swoich zwolenników, a wśród nich cieszą się niesłabnącą popularnością. Meble i tekstylia z patchworkowym zdobieniem to prawdziwe dzieła sztuki, zachwycają, inspirują i ożywiają aranżacje. To trend, który po raz kolejny powraca!

Patchwork - co to takiego?

Patchwork we wnętrzachPatchwork we wnętrzach Fot. shumee, homebook, materiały partnerów, kolaż czterykąty

Patchwork jest techniką krawiecką, która polega na łączeniu różnych materiałów o podobnej wielkości. Panuje tutaj dowolność w łączeniu wzorów, kolorów czy też faktur, dzięki czemu całość prezentuje się naprawdę wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Technika patchworkowa swój początek miała w XIX-wiecznej Anglii. Najuboższa warstwa społeczna samodzielnie wykonywała domowe tekstylia łącząc różne materiały. Końcowe efekty prezentowały się na tyle ciekawie, że wykształciło to nowy trend, który powraca do tej pory.

Obecnie, patchwork to już nie tylko tekstylia szyte w domowym zaciszu ze skrawków materiału. Trend rozwinął się tak bardzo, że w sklepach znajdziemy przedmioty wykonane metodą patchoworkową o niebanalnych wzorach, każdy z nich jest naprawdę wyjątkowy.

Meble - patchworkowe obicie jest modne!

Meble patchworkoweMeble patchworkowe Fot. shumee, homebook, materiały partnerów, kolaż czterykąty

Meble z patchworkowym obiciem wywołują prawdziwą furorę. Wykorzystać możemy meble znalezione na strychu, modele ze zniszczonym obiciem. Wystarczy znaleźć ciekawe materiały i poświęcić czas na obicie mebla na nowo. Połączone, kolorowe skrawki materiałów dadzą świetny efekt. Dawno zapomniany mebel, który wydawał się już niepotrzebny nabierze blasku i posłuży przez kolejne lata.

Patchworkowi meble kupimy także w sklepie. W ofertach sklepów meblowych znajdziemy krzesła, fotele, ławeczki, a także komody czy pufy. Wielobarwność przedmiotów sprawi, że nie sposób będzie przejść obok nich obojętnie. Pamiętajmy jednak, by we wnętrzu nie ustawiać kilku przedmiotów w tym stylu. Są one tak barwne i wyraziste, że jeden element w zupełności wystarczy.

Patchworkowe tekstylia - ożyw swoje mieszkanie

Patchworkowy dywanPatchworkowy dywan Fot. Homebook, materiały partnera

Dodatki w mieszkaniu personalizują wnętrze, ocieplają jego wygląd, a jednocześnie urozmaicają i ożywiają całą aranżację. Ważne, by odpowiednio dobrać je do pomieszczenia. Jeśli chcemy, by mieszkanie nabrało patchworkowego charakteru nie może w nim zabraknąć kolorowych narzut z łączonych materiałów, które nadadzą klimatu, a jednocześnie ochronią tapicerkę łóżka czy pościel przed zabrudzeniami.

Jeśli zdecydowaliśmy się na jednolitą, stonowaną kanapę, świetnie sprawdzą się kontrastowe poduszki. Wielbicielom zasłon polecamy patchworkowe tkaniny, które od samego patrzenia na nie, wprawią w doskonały nastrój.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.