Fotel Egg - wygodny i designerski

Jajo może być źródłem inspiracji. Najlepszym tego przykładem jest designerski i znany na całym świecie fotel stworzony przez projektanta Arne Jacobsena. Poznajcie jego historię.

Fotel egg - jaki jest?

Fotel Egg został zaprojektowany przez Arne Jacobsona w 1958 roku w Kopenhadze. Stało się to za sprawą zlecenia na projekt holu oraz recepcji Hotelu SAS Royal. Egg był jedynie częścią większego zamówienia, jednak bardzo szybko zyskał popularność i stał się ikoną duńskiego designu.

Inspirowany kształtem jaja mebel ma opływowy kształt. Charakterystyczne zaokrąglone rogi oparcia dodają mu niepowtarzalnego charakteru i przykuwają uwagę, dzięki czemu mebel stanowi główną ozdobę wnętrza, w którym go umieścimy. Fotel Egg określany jest także jako nowatorska interpretacja dobrze znanego fotela uszaka.

Ikona designu - różne odsłony fotela

Fotel Egg możemy kupić w przeróżnych odsłonach -  wybór kolorów, wzorów, ale też materiałów jest bardzo szeroki. Ikonę designu znajdziemy nie tylko w wersji tapicerowanej, ale też skórzanej, a nawet rattanowej. 

Fotel Jacobsona sprawdzi się w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach. Wygodne, głębokie, ergonomiczne siedzisko pozwoli na pełen relaks. Precyzyjne wykonanie fotela sprawia, że uwielbiają go ludzie na całym świecie. Warto kupić go do swojego mieszkania - jest meblem ponadczasowym.  

Więcej o: