Jaki masażer wybrać do jakiej partii ciała? Najskuteczniejsze masażery

Masażer to najbardziej skuteczny sposób na pokonanie bólu i dobre samopoczucie. Tempo życia nie pozwala nam na codziennie wizyty w gabinecie masażu, ale możemy je skutecznie zastąpić samodzielnym masażem. Na rynku jest mnóstwo domowych masażerów. Pomożemy wybrać Ci ten najlepszy.

Długie godziny pracy, siedzący tryb życia oraz nadmierny stres to główny powód przewlekłych bólów mięśniowych. Oczywiście można temu zaradzić regularnie chodząc na basen , codziennie się rozciągając lub regularnie korzystając za gabinetu masażu. Jednak to wymaga czasu, pieniędzy i samodyscypliny. Kiedy brakuje Wam jednego z tych czynników warto wyposażyć się w odpowiedni masażer.

Rodzaje domowych masażerów
Rodzaje domowych masażerów kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. lierre.ca

Jak działa masażer?

Masażer to zwykle małe podręczne urządzenie które możemy swobodnie używać w domu, w pracy czy w samochodzie. Te nie zasilane prądem wymagają od nas nieco wysiłku podczas masażu, ale za to są bardzo dyskretne i nie wydają żadnych dźwięków. Są też masażery zasilane prądem lub zwykłymi bateriami (akumulatorami). Podstawowym zadaniem ich pracy jest odprężenie mięśni i wyeliminowanie bólu. Domowe masażery podzielone są według części ciała do których są przeznaczone. Najbardziej popularny jest masażer uniwersalny z wymiennymi końcówkami, którym możemy masować wiele części ciała.

Zastosowanie masażera

Kolebką masażu jest medycyna chińska i ajurweda, ale i w świecie zachodu coraz więcej osób przekonuje się, że jest on doskonałym wsparciem w walce ze stresem i bólami wynikającymi z siedzącego trybu życia.

  • złagodzenie bólów mięśni
  • uśmierzenie bólu głowy
  • odprężenie ciała i pozbycie się stresu
  • redukcję cellulitu
  • pozbycie się zbędnych kilogramów
  • przyspieszenie metabolizmu
  • poprawa krążenia
  • modelowanie sylwetki
  • poprawę wyglądu skóry
  • pozbycie się zakwasów
    .

Możemy wybierać masażery spośród modeli przeznaczonych na różne partie ciała - głowy, stóp, całego ciała itp. Zabiegi wykonane samodzielnie są dość intensywne i wpływają na głębsze partie mięśni i skóry. Jak przy wszystkich zabiegach należy być systematycznym i cierpliwie czekać na efekty.

Rodzaje masażerów

Masażer głowy

Masażer do głowy
Masażer do głowy Fot. Okazje.pl

Wyglądem przypomina trzepaczkę do jajek, ale już po pierwszym zastosowaniu na Waszych twarzach pojawi się uśmiech. Jest bardzo mały i  tani - możecie mieć go ze sobą wszędzie. Doskonale poprawia ukrwienie skóry głowy.

Masażer do twarzy

Masażery do twarzy pozwalają pozbyć się uczucia zmęczenia, ale nie tylko. W zależności od założonej końcówki mogą oczyszczać skórę, wygładzać czy pobudzać krążenie.

Masażer oczu

Masażer do oczu
Masażer do oczu Fot. Syogra

To nie żart. Ten masażer w oparciu o teorię chińskiej akupunktury pobudza najważniejsze punkty wokół oczu utrzymując je w zdrowiu i dobrej kondycji.

Funkcje: drgania o wysokiej częstotliwości powodują rozluźnienie mięśni wokół oczu, znaczącą redukując bóle głowy. Funkcja podgrzewania zwiększa cyrkulację krwi do oczu oraz je dotlenia i łagodzi uczucie zmęczenia.

Masażer karku

Ma najczęściej kształt zagłówka, tak by można go było łatwo rozłożyć na ramionach. Łagodzi bóle karku i szyi, miejsca gdzie głównie kumuluje się stres.

Masażer do nóg i stóp

Stopy utrzymują cały nasz ciężar, więc to im należy się najwięcej uwagi. Zgodnie z teorią refleksoterapii na spodzie naszych stóp znajdują się receptory, których to masaż potrafi wpływać na zdrowie innych powiązanych z nimi ogranów.  Dlatego też masażer stóp powinien znaleźć się w każdym domu.

Funkcje: możliwość masowania w wodzie, generator ozonu usuwający brzydki zapach stóp, kółka do akupresury, umieszczony w misie pumeks, regulacja temperatury wody.

Masażer do pleców

Do masowania pleców i pośladków idealne będą poduszki, maty masujące lub specjalne fotele, które rozluźniają napięte mięśnie, likwidują bóle oraz zmęczenie. Większość modeli posiada funkcję podgrzewania oraz wibracji. Jeśli dużo siedzicie przed komputerem, albo w samochodzie warto wyposażyć się w taki masażer by po cały m dniu pracy nie bolały was plecy. Ze względu na rozmiary to najdroższa grupa masażerów. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem masażerów?

Zasilanie: Może być akumulatorowe (baterie) lub elektryczne (zasilanie z sieci). Ten pierwszy rodzaj zasilania sprawdzi się przy małych ręcznych masażerach. Większe powinny być stale podłączone do zasilania by nie traciły swojej mocy. 

Wyświetlacz: Wiele masażerów ma całe mnóstwo dodatkowych funkcji. By móc z nich z łatwością skorzystać warto wybierać urządzenia z przejrzystymi wyświetlaczami.

Prędkość: To podstawowy parametr każdego automatycznego masażera. Najlepiej szukać urządzeń, które umożliwiają wybór poziomu prędkości tak by móc dostosować intensywność masażu do swoich potrzeb.

autor
Poleca: Katarzyna Jodłowska
Ładny Dom inspiruje

Ładny Dom inspiruje

W tym tygodniu opowiem Ci jak w domu i mieszkaniu zainstalować saunę. Dowiesz się czym najlepiej ogrzewać dom: piecem czy kominkiem. Podpowiem też jak bezpiecznie pozbyć się gniazda szerszeni.

Więcej o: