Jedni ją uwielbiają, drudzy nie rozumieją fenomenu. SMEG od lat bije rekordy. Jego cena? Powala

Są ładne, kolorowe i mają błyszczące powierzchnie. Zyskały popularność na calym świecie. Nie jesteśmy tym faktem w ogóle zaskoczeni. Sprzęty AGD marki Smeg zaskakują świetnym designem.

Historia marki Smeg

SMEG to to jeden z wiodących producentów kuchennego sprzętu AGD. Włoska marka założona została w 1948 roku, przez Vittorio Bertazzoni w Guastalli. Początkowo rodzina Beztazzoni zajmowała się kowalstwem. Pierwsze wykonane kuchnie zostały zaprezentowane w 1906 roku na wystawie World Expo w Mediolanie.

Skąd nazwa firmy? Smeg to akronim włoskich słów "Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla", co oznacza "Zakłady Metalurgiczne w Guastalla".

W 1950 roku marka Smeg uruchomiła produkcję pierwszych kuchenek gazowych, z wbudowaną funkcją automatycznego zapalania gazu oraz piekarnikiem z funkcją timera. Następnie na rynku pojawiły się pralki i zmywarki.

Sprzęty marki Smeg cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, dlatego w latach 70. firma zaczęła współpracę ze światowymi projektantami i architektami. Choć od roku powstania, oferta sprzętów została bardzo poszerzona, Smeg nadal funkcjonuje pod tą samą włoską nazwą, stał się jednak już marką o zasięgu globalnym.

Co oferuje marka? - sprzęty

Marka Smeg nieustannie się rozwija. Producenci tworząc urządzenia czerpią ze stylu retro i najwyższej technologii. W ofercie znajdziemy praktycznie wszystkie sprzęty AGD, które niezbędne są w kuchni.

W ofercie znajdziemy dobrze wszystkim znane lodówki, których projekt nagrodzono prestiżową nagrodą Good Design Award. Pralka wygląda jak zwykły mebel, ponieważ bęben kryty jest za drzwiczkami. Producenci stworzyli także zmywarki, kuchenki, płyty kuchenne oraz mnóstwo małego AGD. Mikrofalówki, tostery, ekspresy do kawy czy miksery dodadzą kuchni mnóstwo uroku i nadadzą stylu retro.

Kolorowe modele zdecydowanie ożywią aranżację. Wybierać możemy całe serie sprzętów w jednolitym kolorze lub zaszaleć i pobawić się łącząc pastelowe odcienie. Urządzenia Smeg są dość drogie, jeśli jednak cenimy sobie świetny design i oryginalność, warto w nie zainwestować.

Sprzęty Smeg - jakie są?

Smeg rozpoznawalny jest na całym świecie, wszystko za sprawą unikalnego wzornictwa. Wygląd urządzeń pozostaje bez zmian. Nie brakuje charakterystycznych obłych kształtów, błyszczących powierzchni, pięknych pastelowych lub energetycznych kolorów, a także metalowych, poziomo montowanych uchwytów.  Urządzenia są ciągle udoskonalane pod względem technologii i stylu. Urządzenia produkowane są z materiałów najwyższej jakości. Niepowtarzalny design nadaje kuchni wyjątkowego, indywidualnego charakteru, a aranżacja nabiera stylu retro.

Teraz sprzęty AGD włoskiego producenta możemy kupić praktycznie w każdym kolorze. Są tak samo funkcjonalne, jak wszystkie standardowe modele, a oprócz tego piękne i dekoracyjne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.