Czym się kierować przy wyborze blendera? Modele do 150 złotych

Blender to jeden z niezastąpionych gadżetów w kuchni. Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego przyrządzania posiłków bez jego użycia. W związku z tym kupując blender powinniśmy zwrócić uwagę na jego jakość, aby posłużył nam przez dłuższy okres czasu. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się, które blendery są warte zakupu.

Blender służy do rozdrabniania, miksowania, mieszania czy kruszenia lodu. Ten niewielkich rozmiarów sprzęt jest bardzo pomocny w kuchni i jego użycie zaoszczędzi nam sporo czasu podczas przygotowania posiłków. Blendery dzielą się na kielichowe i ręczne. Ich rodzaj dobierz w zależności od swoich potrzeb i częstotliwości użytkowania.

Blender ręczny

blender ręcznyblender ręczny www.crateandbarrel.com

Niezaprzeczalnym plusem blendera ręcznego jest to, że zajmuje niedużo miejsca i zmieścisz go nawet w niewielkiej szufladzie. Jednak ma on mniejszą moc od blendera kielichowego, dlatego może mieć problem z blendowaniem twardszych produktów, takich jak lód czy orzechy. Jest jednak bardziej poręczny i łatwiej się go czyści. Jeżeli więc zależy ci na czasie i nie blendujesz na co dzień dużej ilości jedzenia, mikser ręczny w zupełności ci wystarczy. 

Blender kielichowy

Dużym plusem tego blendera jest większa moc, oraz to, że dzięki wbudowanemu kielichowi nie brudzi otoczenia. Możesz przetworzyć w nim większą ilość produktów i poradzi sobie nawet z bardzo twardymi produktami. Dodatkowo jest bezpieczny w użytkowaniu, ponieważ jego ostrza są na dnie kielicha. Jednak zajmuje on więcej miejsca i dłużej się go czyści. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.