Oświetlenie na biurko - jaką lampę wybrać?

Praca przy biurku to duże obciążenie dla oczu. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które nie będzie migotało i męczyło naszego wzroku. Zakup lampki na biurko to duże wyzwanie. Podpowiadamy, czym się kierować przy jej wyborze.

Lampka na biurko

Lampka biurkowaLampka biurkowa Fot. Homebook, materiały partnera

W domowym gabinecie oraz pokoju ucznia bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. To ono decyduje o komforcie i wydajności naszej pracy, zwiększa koncentrację i oszczędza wzrok. Nie może zabraknąć górnej lampy oraz lampki na biurku. Ta druga powinna mieć możliwość regulacji wysokości oraz kąta padania światła. Przy odpowiednio dobranym oświetleniu unikniemy szybkiego zmęczenia oczu i bólu głowy.

Lampka to także dekoracja, dodatek na biurko, dlatego warto wybrać ładny model, który umili czas spędzony na pracy i będzie ładnie się prezentował.

Jak wybrać lampkę na biurko?

Wybór odpowiedniego oświetlenia na biurko to nie lada wyzwanieWybór odpowiedniego oświetlenia na biurko to nie lada wyzwanie Fot. Homebook, materiały partnera

Odpowiednio dobrana lampka na biurko pomoże stworzyć miejsce idealne do pracy i nauki. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli lampek, dlatego wybór dobrej wcale nie jest łatwy. Przychodzimy z pomocą i wiemy czym kierować się przy wyborze.

Żarówka w lampce powinna mieć moc od 40 do 100 W. Jeśli zależy nam na dużej mocy i dużej intensywności światła warto zdecydować się na lampkę z żarówką LED-ową. Lampka powinna być lekka i łatwa do przeniesienia, a jednocześnie stabilna. Długie ramię pozwoli regulować kąt padania światła. Światło nie może razić, dlatego dobrze wybrać lampkę z abażurem, który osłoni całą żarówkę. Żarówka nie powinna być od blatu dalej niż 35 cm. 

Lampka biurkowa - jak dopasować ją do aranżacji pokoju?

Miejsce do pracy powinno być dobrze oświetloneMiejsce do pracy powinno być dobrze oświetlone Fot. Homebook, materiały partnera

Lampka biurkowa powinna być nie tylko praktyczna, ale i ładna. W końcu to także ozdoba pokoju, jak wiemy, światło nadaje klimatu. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli, w przeróżnych kolorach. Warto lampkę biurkową dopasować stylem do oświetlenia sufitowego lub lampki nocnej. Jeśli będą one zbliżone do siebie pod względem stylu lub z tej samej kolekcji, zyskamy spójną aranżację i łatwiej będzie dobrać pozostałe dodatki. 

Wygląd lampki powinien być także dopasowany do wieku osoby, która ma przy niej pracować. Jeśli szukamy lampki dla przedszkolaka lub dziecka, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z edukacją szkolną, warto zdecydować się na kolorowy model, być może z imitacją ulubionego bajkowego bohatera czy zwierzątka. 

Dzieci w wieku szkolnym chcą mieć już wpływ na urządzanie swojego pokoju, pozwólmy wybrać im wzór lampki. Nastolatkowie, licealiści z pewnością wybiorą nowoczesne modele w bieli, szarości lub energetycznych kolorach. Warto zadbać, by lampka pasowała pod względem kolorystycznym do pozostałych dodatków w pokoju: dywanu, doniczek czy zasłon. Miłośnicy stylu retro i vintage z pewnością wybiorą modele stylizowane na starodawne, a fani minimalizmu, lampki o lekkiej, prostej konstrukcji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA