Lampy w stylu industrialnym: oryginalny dodatek do twojego mieszkania

Styl industrialny staje się coraz bardziej popularny, w związku z czym coraz więcej osób chce go wprowadzić do swoich mieszkań. Nawiązuje on do hal fabrycznych i magazynów, wnosząc do wnętrz surowy i nowoczesny design. Wybraliśmy lampy w stylu industrialnym, dzięki którym twoje mieszkanie stanie się bardziej wyraziste.

Lampy industrialne wiszące

lampy industrialnelampy industrialne i.pinimg.com/ materiały prasowe

Lampy industrialne coraz częściej zajmują stałe miejsce w naszych mieszkaniach ze względu na to, że idealnie podkreślają ich surowy i nowoczesny styl. Jeżeli chcesz urządzić swoje mieszkanie w stylu loft, to nie może w nim zabraknąć industrialnych lamp. Te wiszące będą wyglądały świetnie w salonie, nad jadalnianym stołem, a nawet w łazience. Ciekawy efekt można osiągnąć wieszając taką lampę w przedpokoju. Wiszące lampy loftowe zapewnią pełne oświetlenie w wybranym przez ciebie pomieszczeniu, ponieważ bardzo często nie posiadają klosza. 

Lampy industrialne stojące

lampy podłogowe industrialnelampy podłogowe industrialne www.ikea.com/ materiały prasowe

Charakterystycznymi cechami lamp industrialnych jest odsłonięta żarówka, która stanowi element dekoracyjny oraz stelaż wykonany najczęściej z czarnego metalu. Pomimo, że kojarzą się nam głównie ze stylem loftowym, to lampy industrialne możesz zakupić do wnętrza w stylu skandynawskim czy nowoczesnym. Dobrze komponują się z drewnem, cegłą, tynkiem strukturalnym i chromowanymi powierzchniami. Podczas projektowania wnętrza z uwzględnieniem lamp industrialnych, pamiętaj jednak że najlepiej wyglądają one na prosto urządzonych przestrzeniach. 

Lampy industrialne kinkiety

kinkiety industrialnekinkiety industrialne www.google.ca/materiały prasowe

Chociaż najczęściej spotykamy się z lampami industrialnymi w salonie lub nad stołem w jadalni, to tak na prawdę mogą znaleźć w każdym pomieszczeniu. Do sypialni i łazienki najbardziej pasować będą kinkiety w stylu industrialnym, które dzięki prostej budowie i braku zbędnych ozdób wkomponują się w każde wnętrze. Najlepiej prezentują się na monochromatycznych powierzchniach. Jeżeli chcesz podkreślić ich charakter, na ścianie powieś plakaty nawiązujące do fabryk czy warsztatów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.