Wybieramy oryginalne dekoracje do mieszkania w stylu boho

Styl boho świetnie wpisuje się w modę i od kilku sezonów nie traci popularności. Jest również inspiracją podczas organizacji wesel oraz urządzania wnętrz. Wybrałyśmy najładniejsze dodatki do mieszkania, które pozwolą zmienić twój salon lub sypialnię w niezwykle stylowe pomieszczenie.

W modzie boho kojarzy nam się z koronkami, wełnianymi splotami, kwiatowymi wzorami, frędzlami, powiewem lekkości i wolności. Ten trend powraca każdej wiosny i z każdym rokiem zyskuje nowych zwolenników. Nazwa "boho" pochodzi od bohemy artystycznej, czyli środowiska, które łamało konwenanse oraz normy i miało nietypowe podejście do sztuki. Jak sprawić, żeby przenieść lekkość stylu boho do wnętrza? Podpowiadamy!

Nietypowe dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne w stylu bohoDekoracje ścienne w stylu boho materiały partnera

Aby wprowadzić do mieszkania odrobinę stylu boho musi zostać spełnionych kilka elementów. Po pierwsze wybieraj neutralne kolory. W styl boho najlepiej wpisują się brązy, beże khaki, granat oraz złoto. Wybieraj dodatki o wyglądzie surowego drewna oraz metalowe - są one doskonałym odniesieniem do natury. Idealne będą wyglądały w takim wnętrzu również wiklinowe organizery. Nietypową dekoracją ścienną mogą stać się natomiast tekstylne zawieszki oraz metalowe głowy zwierząt. Będą one niezwykłym dodatkiem, który z pewnością ożywi mieszkanie i przyciągnie uwagę gości. 

Dywany, poduszki, koce

Tekstylia w stylu bohoTekstylia w stylu boho materiały partnera

Ważnym elementem wystroju wnętrza w stylu boho są również tkaniny. Najbardziej pożądanym wzorem koców czy powłoczek na poduszki są pasy oraz geometryczne wzory. W mieszkaniu urządzonym w stylu boho pięknie prezentują się się lniane koce oraz bawełniane narzuty. Jeśli lubisz kolorowe dywany z powodzeniem możesz je również wykorzystać do dekoracji takiego wnętrza. 

Rośliny

Rośliny do wnętrz w stylu bohoRośliny do wnętrz w stylu boho materiały partnera

Kolejnym ważnym elementem mieszkania w stylu boho są rośliny. Zadbaj o to, aby w twoim domu pojawiło się odrobinę zieleni. Kwiaty ożywią pomieszczenie i sprawią, że stanie się ono bardziej przytulne. Wprowadzą harmonię oraz spokój. Boisz się, że zapomnisz ich podlewać? Wybierz sztuczne kwiaty - są świetna dekoracją, nie trzeba ich pielęgnować, a plastikowa monstera z pewnością stanie się niezwykłą ozdobą każdego wnętrza!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.