Grzejnik łazienkowy elektryczny. Jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

MT
31.08.2018 13:42
Grzejnik łazienkowy obecnie służy nie tylko do emitowania ciepła, ale coraz częściej pełni także rolę dekoracyjną. Dlatego też, prócz swoich podstawowych funkcji, grzejnik łazienkowy powinien przyciągać uwagę swoim designem. Jaki wybrać grzejnik do łazienki? Na co zwrócić uwagę i ile kosztuje? Wyjaśniamy.

Grzejnik łazienkowy - typy

Grzejnik łazienkowy można spotkać w niemal każdej łazience, niezależnie od stylu aranżacji. Obecnie producenci dwoją się i troją, żeby spełnić nawet te najśmielsze oczekiwania klientów, dlatego też na rynku można spotkać grzejniki łazienkowe w różnym stylu, kolorze i typie. Ze względu na metodę zasilania, wyróżnia się 4 typy grzejników łazienkowych:

  • Suszarka elektryczna
  • Grzejnik łazienkowy elektryczny
  • Grzejnik wodny
  • Grzejnik wodno-elektryczny

.

Grzejnik w łazience.Grzejnik w łazience. Lukasz Zandecki

Grzejnik wodno-elektryczny z powodzeniem może posłużyć do ogrzewania całej łazienki przez okrągły rok, a także pozwoli zaoszczędzić na energii elektrycznej podczas sezonu grzewczego, czyli zimą. Nie zawsze jednak grzejnik łazienkowy jest podstawowym źródłem ciepła. Jeśli w domu korzystamy z innego systemu ogrzewania  np. ogrzewania podłogowego, wtedy grzejnik łazienkowy będzie pełnił głównie rolę suszarki na ręczniki, a także będzie dekoracją łazienki. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się suszarka elektryczna, na której powiesimy mokry ręcznik, nie blokując przy tym głównego. 

Grzejnik elektryczny łazienkowy do 300 zł

1 propozycja:

Grzejnik elektryczny do łazienki.Grzejnik elektryczny do łazienki. fot. Nokaut.pl (mat. partnera)

Moc: 400 W

2 propozycja:

Grzejnik elektryczny do łazienkiGrzejnik elektryczny do łazienki fot. Nokaut.pl (mat. partnera)

Moc: 1500 W

3 propozycja:

Grzejnik elektryczny łazienkowyGrzejnik elektryczny łazienkowy fot. nokaut.pl (ma. partnera)

Moc: 500 W

Grzejnik elektryczny łazienkowy do 500 zł

1 propozycja:

Grzejnik elektryczny łazienkowyGrzejnik elektryczny łazienkowy fot. nokaut.pl (mat. partnera)

Moc: 300W

2 propozycja:

Grzejnik elektryczny łazienkowyGrzejnik elektryczny łazienkowy Fot. nokaut.pl (mat. partnera)

Moc: 250 W

3 propozycja:

Grzejnik elektryczny łazienkowyGrzejnik elektryczny łazienkowy fot. okazje.info (mat. partnera)

Moc: 500 W

Grzejnik elektryczny łazienkowy do 800 zł

1 propozycja:

 

Elektryczny grzejnik łazienkowyElektryczny grzejnik łazienkowy fot. okazje.info (mat. partnera)

Moc: 500 W

2 propozycja:

 

Grzejnik elektryczny łazienkowyGrzejnik elektryczny łazienkowy fot. nokaut.pl (mat. partnera)

Moc: 400 W

3 propozycja:

 

Grzejnik elektryczny łazienkowyGrzejnik elektryczny łazienkowy fot. okazje.info (mat. partnera)

Moc: 600 W

Grzejnik elektryczny łazienkowy - co to jest

Grzejnik w łazience.Grzejnik w łazience. Monika Filipiuk-Obalek

 Grzejnik elektryczny łazienkowy może być podstawowym lub dodatkowym sposobem na ogrzewanie łazienki. Swoim wyglądem i rozmiarem przypominają tradycyjne grzejniki stosowane w domu. Grzejnik elektryczny od klasycznego modelu różni się przede wszystkim metodą włączania. Najczęściej podłącza się je do sieci elektrycznej za pomocą puszki instalacyjnej. Niektóre modele mają wtyczkę, którą podłącza się do prądu.

Z roku na rok grzejnik elektryczny staje się coraz bardziej popularny. Dzieje się tak w dużej mierze ze względu na kwestie ekonomiczne. Grzejnik elektryczny podłącza się do prądu w dowolnej chwili, dzięki czemu można zaoszczędzić na energii elektrycznej i tym samym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej energooszczędne niż korzystanie z tradycyjnych grzejników, dlatego zwłaszcza w przypadku nowoczesnych, energooszczędnych domów, taki wybór sprawdzi się idealnie. 

Redakcja poleca:

Grzejnik elektryczny łazienkowy - rodzaje

Grzejnik w łazience.Grzejnik w łazience. Monika Filipiuk-Obalek

Grzejnik elektryczny coraz częściej zastępuje tradycyjne grzejniki. Nie dość, że jest wygodniejszy w użytkowaniu to jeszcze może być bardziej ekonomiczny. Jakie grzejniki elektryczne można spotkać na rynku? 

- Grzejnik elektryczny promieniujący. Podobnie jak w przypadku ogrzewania podłogowego lub ściennego, grzejnik promieniujący będzie ogrzewał wszystkie otaczające go przedmioty i przegrody. Wizualnie, grzejnik promieniujący przypomina grzejnik wodny, czyli zwykły grzejnik, ale w płaskim wydaniu. Ten typ grzejnika elektrycznego najczęściej można spotkać w formie płaskich paneli, ewentualnie w formie przymocowanych do ściany lub sufitu płyt o dużej powierzchni. Moc takiego grzejnika wynosi -100-1000 W.

- Suszarka elektryczna. Suszarka do ręczników, popularnie zwana drabinką jest świetnym rozwiązaniem, jeśli nie zależy nam na ogrzaniu łazienki, a grzejnik ma służyć głównie do suszenia mokrych ręczników. Suszarki elektryczne często są mylone z wodnymi grzejnikami elektrycznymi, które wizualnie wyglądają niemal identycznie. W przeciwieństwie do wodnych grzejników elektrycznych wewnątrz rurek znajduje się powietrze oraz grzałka elektryczna. Dzięki temu suszarka elektryczna podłączona jest do prądu za pomocą wtyczki do gniazdka na napięcie 230 V. Atutem tego rozwiązania jest możliwość włączenia suszarki w dowolnym momencie i regulowanie mocy za pomocą pokrętła znajdującego się na wtyczce. Zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać, że suszarki elektryczne mogą osiągnąć niewielką moc, maksymalnie do 200 W. 

- Grzejnik elektryczny konwektorowy. Z pewnością ten rodzaj grzejnika najbardziej przypomina tradycyjny model grzejnika wodnego. Jak sama nazwa wskazuje, grzejnik elektryczny konwektorowy, większość ciepła oddaje poprzez konwekcję. Na rynku można spotkać modele z wentylatorem, które w krótkim czasie są w stanie nagrzać pomieszczenie, oraz takie w których obieg powietrza odbywa się naturalnie, bez ingerencji wentylatora. 

Jaki grzejnik do łazienki

Nasze propozycje:

Grzejnik łazienkowy - jaka moc

Wybierając grzejnik elektryczny do łazienki, warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, takie jak moc grzejnika. Najczęściej, grzejniki łazienkowe posiadają moc od  do 1000 W. Wybór grzejnika o odpowiedniej mocy zależy od kilku czynników. Dlatego przed zakupem należy wziąć pod uwagę metraż łazienki, czy w pomieszczeniu znajduje się okno i na ile jest ono szczelne, a także czy grzejnik elektryczny ma być podstawowym źródłem ogrzewania łazienki, czy ma służyć jako suszarka do ręczników. O ile w tym drugim przypadku, wystarczająca powinna być moc 50 W, to jeśli grzejnik elektryczny będzie jednym sposobem na ogrzanie pomieszczenia, musimy pomyśleć o modelach o mocy przynajmniej 400 W. 

autor
Poleca: Martyna Trębacz
Ładny Dom inspiruje

Ładny Dom inspiruje

Jesień w pełni, dlatego wybrałam dla was artykuły z których dowiecie się jakie drzwi wybrać do mieszkania, na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni oraz jakie dodatki z czarnego metalu są obecnie na czasie. Ponadto w tym tygodniu wybrałam dla was najpopularniejsze na rynku płytki hiszpańskie i imitujące drewno. Zapraszam do lektury!

Więcej o: