Jak ciekawie eksponować pamiątki z wakacji?

Wakacje dobiegły końca, ale ich klimat możemy na dłużej zachować w domu odpowiednio eksponując pamiątki z urlopu. Przygotowaliśmy dla was przegląd mebli i gadżetów, które wam w tym pomogą.

Jak wyeksponować wakacyjne zdjęcia?

Na zdjęcia z wakacji zawsze patrzymy z sentymentem, a aby dłużej cieszyć się ich urokiem, warto wyeksponować je w ciekawie wyglądających ramkach. Ramki możemy dopasować do wystroju całego domu lub wręcz przeciwnie. Możemy zdecydować się na odważne, kolorowe ramki, które dodatkowo będą przyciągać uwagę do zdjęć. Dobrym pomysłem na eksponowanie fotografii są także tablice korkowe i magnetyczne. Na tych drugich dodatkowo możecie pochwalić się magnesami przywiezionymi z podróży. 

Jak wyeksponować wakacyjne zdjęcia?Jak wyeksponować wakacyjne zdjęcia? kolaż redakcja, materiały partnerów, pexels

Gablotki i witryny na pamiątki

Kolekcjonerzy, którzy dużo podróżują i przywożą pamiątki z licznych wypraw, będą potrzebowali więcej miejsca na ich wyeksponowanie. Dobrym pomysłem są wtedy gablotki czy witryny, w których przywiezione przedmioty będą mogły wyglądać efektownie. Dodatkowym plusem trzymania pamiątek za szkłem jest to, że mniej się kurzą. 

Gablotki i witryny na pamiątkiGablotki i witryny na pamiątki kolaż redakcja, materiały partnerów

Skrytki na biżuterię i inne drobiazgi z wakacji

To bardzo osobiste pamiątki, które niekoniecznie chcemy widocznie eksponować. Jednak również one zasługują na miejsce, w których mogą cieszyć nasze oczy. Zwykle wakacyjnej biżuterii nie nosimy na co dzień, więc warto wyposażyć się w elegancki stojak lub skrytkę, w której będzie bezpiecznie przechowywana, nawet jeśli aktualnie nie planujemy jej nosić. 

Skrytki na biżuterię i inne drobiazgi z wakacjiSkrytki na biżuterię i inne drobiazgi z wakacji kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, pexels

Jak przechowywać przyprawy przywiezione z podróży?

Przyprawy to świetny pomysł na pamiątkę z podróży, który pozwala się na chwilę przenieść do miejsca, w którym byliśmy. Większość przypraw wymaga przechowywania w suchych, szczelnych pojemnikach. Zazwyczaj jednak nie kupujemy przypraw w szklanych pojemniczkach, dlatego dobrze mieć w domu dobrej jakości pojemniki na przyprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się ich aromatem na dłużej. 

Jak przechowywać przyprawy przywiezione z podróży?Jak przechowywać przyprawy przywiezione z podróży? kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, pexels

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.