Najładniejsze etui na smarfona [przegląd]

KM
03.09.2018 11:28
Etui to najpopularniejszy gadżet, z jakiego korzystają użytkownicy smartfonów. Nie tylko ochroni urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami, czy stłuczeniami, ale będzie też modnym dodatkiem. Jakie powinno być idealne etui na telefon? Jakie modele są najmodniejsze? Sprawdziliśmy.

Idealne etui na smartfona - cechy

Idealnie dobrane etui na telefon powinno być estetycznie wykonane, ochronne oraz funkcjonalne. Przede wszystkim jego zadaniem jest ochrona urządzenia, tak by zamortyzować go podczas upadku, ochronić przed obiciem i zarysowaniem. Bardzo ważną kwestią jest idealne dopasowanie pokrowca do konkretnego modelu urządzenia, powinno ono przylegać, tylko to zagwarantuje najlepszą ochronę. Najlepiej wybierać oryginalne case'y oferowane przez producenta naszego smarfona, jeśli jednak nie produkuje on akcesoriów warto dokładnie przymierzyć interesujący nas model etui.

Etui powinno być estetycznie wykonane. Podczas używania telefonu, zwraca ono na siebie dużą uwagę, nie powinno psuć wyglądu smarfona, pogrubiać go czy poszerzać. Etui powinno chronić i zdobić, a nie szpecić.

Duże znaczenie ma wytrzymałość i elastyczność pokrowca. Najbardziej dopasowane są obudowy, z wycięciami na wejście na słuchawki, ładowarkę oraz obiektyw aparatu. Największa ochronę zapewniają futerały oraz pokrowce, szczególnie te zamykane, które ochronią całe urządzenie. Takie modele najczęściej mają też przegródki na wizytówki czy karty.

Case na telefon - modne wzory

Uwielbiamy otaczać się ładnymi gadżetami, które podkreślą nasz stój i wizerunek. Jednym z takich gadżetów jest case na telefon. Używamy go codziennie, wszędzie ze sobą zabieramy i zależy nam by było modne. Warto jednak dopasować wzór etui do okoliczności i miejsca, w jakim pracujemy.

Jeśli pracujemy w biurze i obowiązuje nas dress code nie powinniśmy zwracać na siebie zbyt dużej uwagi ekstrawaganckim etui. Producenci oferują mnóstwo wzorów. Popularnością cieszą się case’y z geometrycznym wzorem i efektem ombre. Bardzo często wybierane są także modele z fotograficznymi nadrukami zachodów słońca, gór, morskich fal. Etui z wizerunkiem filmowych i bajkowych bohaterów królują wśród dzieci i młodzieży.

Lekko prezentują się etui wykonane z silikonu, a jaskrawe modele skutecznie przykuwają uwagę, jednak nie pasują one do eleganckich stylizacji. Pokrowce w formie portfela, książki mają funkcjonalne podstawki, dzięki czemu łatwo ustawić je i oglądać video w pionie lub poziomie. Wśród pań hitem jest etui z lustrzaną powierzchnią, które będzie przydatne podczas poprawiania makijażu.

Case na smarftona to doskonały pomysł na prezent!