Komoda w stylu retro - praktyczna i stylowa. Gdzie znaleźć najciekawsze modele?

Kasia Żechowicz
04.09.2018 16:10
Styl retro rządzi we wnętrzach już od dobrych kilku sezonów. Współczesne wzornictwo odświeża dizajn z lat 60., dekady, która w polskiej historii zapisała się dużymi sukcesami, jeśli chodzi o projektowanie mebli. Współczesne formy inspirują się przeszłością, ale łatwo wkomponować je do nowoczesnych mieszkań. Tym razem skupiliśmy się na komodach, wybierając stylowe, a jednocześnie uniwersalne propozycje.

Komoda to mebel, które przeżywa obecnie swój wielki renesans. Wszystko za sprawą mody na styl retro, z którym komoda jest ściśle związana. Zdobiła salony albo jadalnie, przykryta ręcznie haftowaną serwetą oklejona była sklejką i miała przesuwane drzwiczki. Zdobiły ją duże uchwyty oraz charakterystyczne, "rozjeżdżające się" nóżki.

Ten ostatni element bardzo chętnie wykorzystują współcześni dizajnerzy, którzy w oderwanej od podłogi bryle odnajdują sposób na lekką, ale praktyczną aranżację wnętrza. Piękną komodę w stylu retro (model Aurea) znajdziesz na przykład w ofercie marki 4 Nogi Studio. Współczesna komoda nie straciła na praktyczności - jest pojemna i można schować w niej wszystko: od naczyń, alkoholi i książek, aż po niepotrzebne szpargały. 

Biała komoda z motywem drewna

Warto zwrócić uwagę na komody łączące biel z elementami drewna. Biały kolor pasuje do każdego stylu aranżacji wnętrza, nie jest inwazyjny i się nie nudzi. Białe meble popularne już były na początku lat 2000. Teraz wracamy do mody sprzed kilkunastu lat, ale wzbogacamy ją o naturalne akcenty - drewno, najlepiej w naturalnych (np. dębowych, sosnowych) odcieniach. Komody przybierają różne kształty: niskie i szerokie, wysokie i smukłe. Komoda posłuży ci jako szafka pod telewizor, konsolka w przedpokoju albo miejsce do przechowywania w jadalni.

Komoda w stylu retroKomoda w stylu retro Mat. partnera

Komody w stylu retro - szarość, czerń i oryginalne wzory

Jeśli lubisz meble, które wyróżniają się we wnętrzach, postaw na komodę w oryginalnym odcieniu. Betonowa szarość również jest uniwersalna, a na tle białej ściany i w towarzystwie kontrastowych (np. czarnych dekoracji) prezentuje się wyjątkowo nowocześnie. Inną ciekawą opcją jest patchworkowa komoda z szufladami w różnych kolorach i o nietuzinkowych fakturach. Oryginalnym akcentem może być też komoda z częścią otwartą, w której ustawisz ozdobny wazon i ulubione książki.

Szara komoda w stylu retroSzara komoda w stylu retro Mat. partnera

Więcej o: