Szafki RTV - jak wybrać taką która będzie funkcjonalna i stylowa?

Zastanawiasz się nad zakupem szafki pod telewizor? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by mebel był funkcjonalny, a jednocześnie stanowił dekorację pokoju.

Jak wybrać szafkę RTV - na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim wybierając szafkę RTV należy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. Warto zastanowić się, co poza telewizorem musi się w niej zmieścić. Jeżeli zależy nam na podłączeniu do telewizora kina domowego, odtwarza Blu-ray czy konsoli do gier, wybierając szafkę pod telewizor musimy mieć to na uwadze. Funkcjonalna szafka RTV będzie również mieć wycięcie, w którym uda się ukryć kable oraz szuflady, w których możemy przechowywać instrukcje i gwarancje do sprzętu RTV lub płyty z filmami, grami, muzyką, a w niektórych przypadkach nawet książki. Warto zwrócić uwagę na to, by sprzęt RTV był na otwartej wnęce lub półce, co zapewni lepszy przepływ powietrza i zapobiegnie przegrzaniu sprzętu.

Jak wybrać szafkę RTV?Jak wybrać szafkę RTV? kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, konsimo

Niemniej ważne niż funkcjonalność będzie również dobranie mebli do stylu wnętrza. Do wyboru mamy różne materiały oraz style wykończenia. Jeżeli zależy nam na pełnej harmonii w pomieszczeniu możemy również zdecydować się na zakup kompletu mebli do salonu, w którego skład wchodzą np. szafka RTV, regał na książki, stolik kawowy i inne. 

Komplet mebli do salonu - meblościanka z szafką pod telewizorKomplet mebli do salonu - meblościanka z szafką pod telewizor fot. materiały partnera

Szafki RTV do małego pomieszczenia

Wybranie mebli do małego salonu może być nie lada wyzwaniem. Warto postawić wtedy na lekkie meble w jasnych kolorach. Jeżeli salon musi spełniać więcej niż jedną rolę i potrzebujesz zabudowy, która pomieści wiele rzeczy, zdecyduj się na nowoczesną meblościankę. Jasne kolory, proste linie, ażurowe elementy wykończenia oraz przeszklenia dodadzą meblowi lekkości, a przy tym nie musisz rezygnować z funkcjonalności. W małym salonie sprawdzą się także wiszące szafki pod telewizor oraz komplety mebli w minimalistycznym stylu. 

Szafki RTV do małego salonuSzafki RTV do małego salonu kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Poniżej znajdziecie więcej ciekawych i funkcjonalnych szafek i stolików pod telewizor. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.