Nowoczesne kominki. Jakie wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

Kominki nowoczesne coraz częściej królują w naszych domach. Szeroki wybór i oryginalny wygląd sprawiają, że nowoczesne kominki powoli wypierają tradycyjne modele, zastępując je ekologicznymi biokominkami albo kominkami elektrycznymi. Jakie kominki nowoczesne wybrać? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Kominki nowoczesne - jakie to?

Kominek TORN, powietrzny, moc 14 kW, obudowa z kamienia, 2796 zł, NordflamKominek TORN, powietrzny, moc 14 kW, obudowa z kamienia, 2796 zł, Nordflam Fot. materiały prasowe

Nowoczesne kominki od kilku lat cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Kominki to jeden z najciekawszych elementów na aranżacje wnętrz, dlatego trudno się dziwić, że cieszy się tak dużą popularnością. Ze względu na szeroką ofertę, wybór odpowiedniego modelu może sprawiać kłopot. Dlatego wyjaśniamy, jakie kominki nowoczesne są dostępne na rynku i które z nich zasługują na szczególną uwagę.

Kominki nowoczesne wyróżniają się przede wszystkim prostotą wykonania. Brak drobnych detali i oszczędna forma nie oznacza, że nowoczesne kominki nie przykuwają uwagi. Wręcz przeciwnie - idealnie wpasowują się w nowoczesne aranżacje, dodając im wyrazu i uroku. 

Do wyboru mamy zarówno kominki otwarte, zamknięte oraz kominki z wkładem kominkowym. Kominki otwarte pełni głównie rolę dekoracyjną, ponieważ jedynie w niewielkim stopniu są w stanie ogrzać pomieszczenie. Dzieje się tak ze względu na straty ciepła, które uchodzi razem z dymem przez komin. Stąd też dużo większym zainteresowaniem cieszy się nowoczesny kominek zamknięty, który jest znacznie bardziej efektywny. Można także przerobić kominek otwarty na zamknięty, wykorzystując do tego wstawiając do komory spalania specjalne kasety kominkowe. W ten sposób można uniknąć rozbierania konstrukcji kominka a jednocześnie docieplić pomieszczenie. Trzecim rodzajem jest kominek z wkładem kominkowym. Ten typ kominka może być przystosowany do pracy w powietrznym systemie ogrzewania a także może współpracować z wodną instalacją centralnego ogrzewania.

Redakcja poleca:

Kominki nowoczesne ceny do 300 zł

1 propozycja:

Kominki nowoczesne - który wybrać?Kominki nowoczesne - który wybrać? fot. nokaut.pl (mat. partnera)

Materiał: stal, stal nierdzewna, szkło hartowane (bezpieczne)

Czas spalania: 8 - 9 godz. / 1litr żelu.

Moc grzewcza: 0,5 do 1,0 kW

2 propozycja:

Nowoczesne kominki do salonu. Jaki wybrać?Nowoczesne kominki do salonu. Jaki wybrać? fot. nokaut.pl (mat. partnera)

Materiał: zaokrąglone szkło hartowane

Moc grzewcza: 1,9 kW

3 propozycja:

Nowoczesne kominki. Jaki wybrać?Nowoczesne kominki. Jaki wybrać? fot. okazje.info (ma. partnera)

Materiał: stal malowana proszkowo

Czas spalania: 1 l. biopaliwa - od 2 do 5 godz.

Kominki nowoczesne ceny do 500 zł

1 propozycja:

 

Kominki nowoczesne do salonuKominki nowoczesne do salonu fot. nokaut.pl (mat. partnera)

Materiał: stal, szklany panel przedni

Moc grzewcza: 1,8 kW

2 propozycja:

Kominki nowoczesne do salonu.Kominki nowoczesne do salonu. fot. nokaut.pl (mat. partnera)

Materiał: stal

Moc grzewcza: 1900 W

3 propozycja:

Nowoczesne kominki do salonuNowoczesne kominki do salonu fot. okazje.info (mat. partnera)

Materiał: stal nierdzewna malowana proszkowo

Czas spalania: 3-4 godzin i zastępuje grzejnik o mocy 1,5 - 3 kW

Kominki nowoczesne do 800 zł

1 propozycja:

Kominki do salonuKominki do salonu fot. nokaut.pl (mat. partnera)

Materiał: szklano-ceramiczny front z paleniskiem

Moc grzewcza: 1800 W

2 propozycja:

Nowoczesne kominki do salonuNowoczesne kominki do salonu fot. nokaut.pl (mat. partnera)

Napięcie: 230 V

Moc: 1,2 kW

3 propozycja:

Kominki nowoczesne do salonuKominki nowoczesne do salonu fot. nokaut.pl (mat. partnera)

Materiał: stal malowana proszkowo

Moc grzewcza: około 3 kW 

Czas spalania:1 litr biopaliwa spala się przez 2-5 godzin

Kominki nowoczesne w salonie 

Kominki dzielimy także na elektryczne, gazowe, biokominki. Nie bez powodu wiodą one prym wśród nowoczesnych kominków. Nie dość, że są łatwe w obsłudze, świetnie ogrzewają salon to jeszcze są wyjątkową ozdobą wnętrz. Oto, czym charakteryzują się te kominki nowoczesne:

Kominki nowoczesne: elektryczne 

  • Kominki elektryczne można zamontować w dowolnym pomieszczeniu. Zastosowane rozwiązania imitujące prawdziwy ogień sprawiają, że możemy nie tylko cieszyć się ciepłem, lecz także atmosferą, jaką tworzą płonące szczapy. Kominki dostępne są we wzorach  nowoczesnych, ale także klasycznych lub rustykalnych dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza.

Kominki nowoczesne: gazowe

  • Coraz większą popularnością cieszą się kominki gazowe. Nie dość, że są bardzo proste w obsłudze. to jeszcze ich uruchomienie nie wymaga wcześniejszych przygotowań i nie trzeba ich także czyścić jak tradycyjne modele. Kominek gazowy można szybko włączyć, działa natychmiast po uruchomieniu, jego obsługa ogranicza się do regulowania wielkości płomienia, a co się z tym wiąże - mocy urządzenia.

Kominki nowoczesne: biokominki

  • Nowoczesne, modne i efektowne biokominki to rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć romantyczne palenisko w domu, ale sytuacja architektoniczna bądź lokalowa do tej pory im to uniemożliwiała. Nie emitują zapachu ani dymu, a po wypaleniu biopaliwa nie zostaje popiół.

Nowoczesne kominki - jakie wybrać?

Nasze propozycje:

autor
Poleca: Martyna Trębacz
Ładny Dom inspiruje

Ładny Dom inspiruje

Jesień w pełni, dlatego wybrałam dla was artykuły z których dowiecie się jakie drzwi wybrać do mieszkania, na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni oraz jakie dodatki z czarnego metalu są obecnie na czasie. Ponadto w tym tygodniu wybrałam dla was najpopularniejsze na rynku płytki hiszpańskie i imitujące drewno. Zapraszam do lektury!

Więcej o:
Copyright © Agora SA