Biokominki do salonu za mniej niż 600 zł. Przegląd najlepszych modeli

Joanna Szczurek/MT
05.02.2019 15:00
Biokominki, czyli kominki ekologiczne, są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach. Co więcej, biokominek to świetna alternatywa dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup tradycyjnego kominka do domu. Co więcej, biokominki są znacznie tańsze, a swoim wyglądem często biją na głowę tradycyjne modele. Oto najlepsze biokominki za mniej niż 600 zł.

Biokominki do salonu - modele do 600 zł

Większość z nas chciałoby mieć kominek w swoim domu. Daje on poczucie bezpieczeństwa, domowego ciepła a dodatkowo wygląda bardzo stylowo. Jednak posiadanie kominka w mieszkaniu jest niemożliwe, a w domach wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami. Nie oznacza to jednak końca marzeń o kominku w domu. W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się biokominki. Nie dość, że są tańsze, łatwiejsze w obsłudze to mogą w równym stopniu pełnić rolę dekoracyjną. Czym różnią się od tradycyjnych kominków i dlaczego warto zastanowić się nad ich zakupem?

Biokominki są opalane specjalnym paliwem na bazie alkoholu. W trakcie spalania nie wydziela ono zapachu ani dymu, dzięki czemu może być stosowane zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Płyn nie pozostawia po sobie również popiołu, co znacznie ułatwia proces czyszczenia biokominka. Kominiki ekologiczne można też łatwo przemieszczać, ponieważ do jego zamontowania nie potrzeba specjalnych instalacji. Dzięki temu ciepła zatrzymywane jest wyłącznie w pomieszczeniu, w którym stoi kominek.

Kominki ekologiczne pasują idealnie do wnętrz w stylu nowoczesnym, ale nie tylko. Minimalistycznym pomieszczeniom dodadzą ciepła, natomiast w innych dopełnią wystrój i podkreślą jego charakter. Biokominek możesz ustawić w dowolnym miejscu w swoim domu: nawet na tarasie lub balkonie! Dostępne są warianty wiszące, stojące lub modele do wbudowania w ścianę. 

Kupując biokominek, musisz mieć na uwadze to, że nie powinien on stać się jedynym ośrodkiem grzewczym w twoim domu. Sprawdzi się za to idealnie jako wspomaganie ogrzewania w wybranym przez ciebie pomieszczeniu. 

Więcej o:
Komentarze (28)
Zaloguj się
 • bigmaciek

  Oceniono 32 razy 24

  Napiszcie jeszcze uczciwie ile to pali. Ja akurat wiem, bo miałem. Był mały więc efektu ciepła nie było. Jako dekoracja, owszem, tylko, że na jeden wieczór 30-40zł szło w powietrze.

 • tomasz.rze

  Oceniono 17 razy 13

  Czekamy na auta, które palą, ale nie jeżdżą, za to wyglądają stylowo. Ten sam segment rynku dla eko-frajerów.

 • Jerzy Nowina

  Oceniono 15 razy 13

  NIE ISTNIEJE coś takiego jak biokominek czy kominek ekologiczny.

 • Marek Fijałkowski

  Oceniono 16 razy 6

  O co chodzi z tym BIO na początku??
  Czy to tak jak sok pomarańczowy bez cholesterolu?
  Marketing pracuje....

 • tkslazek

  Oceniono 36 razy 6

  Spalają alkohol więc są... BIO. Całkiem jak menele spod budki z piwem
  Zaś na wytworzenie tegoż alkoholu nie potrzeba bynajmniej energii wytworzonej przez spalanie np. węgla.

  Żryj, maso, i niech ci idzie na zdrówko

 • jack_flash

  Oceniono 5 razy 3

  "..za to idealnie jako wspomaganie..." - tak wspomaga kase sprzedawcow masci na szczury, ktorzy przerzucili sie na te niby-kominki. Przez zakupy tego typu paliwa odmawiamy pozywienia ludowi pracujacemu Afryki i bratniej Ameryki Poludniowej. Bo hoduja kukurydze na "spiryt", na dodatek genetycznie modyfikowana, by uzyskac wieksze zbiory.
  Nawisaem, Gazeto, gdzie Twoja troska o matke Ziemie i jej klimat? Mamy powiekszac swoj "carbon footprint". Przeciez to bluznierstwo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX