Ekologiczne i dekoracyjne dodatki do domu z trawy morskiej

Lubisz styl rustykalny, a może chcesz ożywić nowoczesne wnętrze? Jeśli tak, idealnym elementem dekoracyjnym dla ciebie będą dodatki z trawy morskiej. Wybraliśmy ciekawe propozycje, które świetnie wpasują się w każde wnętrze.

Trawa morska to naturalny surowiec, który obok wikliny i bambusa stanowi plastyczny materiał, z którego można wytwarzać niezwykłe dodatki do domu. Efektowny splot sprawia, że wykonane z niego stoliki, kosze, maty, a nawet lampy stają się niezwykłym dopełnieniem domowych aranżacji. 

Ekologiczne i dekoracyjne z trawy morskiej

Dodatki wykonane z trawy morskiej są bardzo estetyczne. Będą świetną ozdobą salonu, jeśli postawisz w nim stolik kawowy z tego materiału czy sypialni (użyj go zamiast szafki nocnej), a nawet łazienki, w której możesz wykorzystać kosz z morskiej trawy, jako pojemnik na rzeczy do prania. Pamiętaj jednak, żeby nie trzymać tych produktów na dworze i nie narażać ich na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy wiatr, bo mogą szybko ulec zniszczeniu.

Dodatki do mieszkania z trawy morskiejDodatki do mieszkania z trawy morskiej fot. instagram.com@myinlandarchitect/ materiały partnera

Kosze z trawy morskiej możesz jednak z powodzeniem wykorzystać jako doniczki i wystawić je na balkon - w połączeniu z roślinami, takimi jak kaktus czy monstera, stworzą niezwykłe rustykalne dekoracje. Pamiętaj tylko, żeby schować je do mieszkania przed zimą. Jakie są zalety takich artykułów, poza tym, że są niezwykle modne i pięknie wpisują się w klimat nowoczesnych wnętrz. Ich wielką zaletą jest również to, że nie są drogie - ceny dodatków zaczynają się już od 10 złotych, a co najważniejsze są przyjazne dla środowiska. 

Więcej o: