Len we wnętrzach - znów modny. Jak go wykorzystać?

red
11.07.2019 10:00
Moda na bardziej naturalny i ekologiczny wystrój powraca i cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki temu do łask wracają również takie materiały jak len, który dodaje wnętrzom niezwykłego klimatu.

Len we wnętrzach - gdzie się sprawdzi?

Len ma bardzo neutralny charakter, dzięki czemu sprawdza się świetnie w niemal każdym wnętrzu. Będzie ocieplał nowoczesne wnętrza i doda klimatu tym utrzymanym w stylu rustykalnym. Dużą popularnością cieszy się we wnętrzach inspirowanych stylem skandynawskim, który wykorzystuje wiele naturalnych materiałów. Len we wnętrzach będzie świetnie prezentował się w towarzystwie drewna, kamienia czy wełny i może być wykorzystywany w każdym pomieszczeniu w domu - w salonie, jadalni, kuchni czy sypialni. 

Len we wnętrzach - gdzie się sprawdzi?Len we wnętrzach - gdzie się sprawdzi? kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, IKEA

Lniane zasłony - ciepło i klimat

Len we wnętrzach świetnie sprawdzi się w postaci zasłon. Lniane zasłony ocieplą wnętrze, a jednocześnie udekorują okno. Zasłony lniane delikatnie zmiękczają promienie słoneczne wpadające do wnętrza, jednocześnie sprawiając, że pomieszczenie wciąż pozostaje jasne Są eleganckie, ale jednocześnie minimalistyczne, dzięki czemu nie obciążą okien. Sprawdzą się w towarzystwie drewna, np. w sypialni. Zasłony z lnu można również wykorzystać w inny sposób, np. do zasłonięcia otwartej szafy czy garderoby, zastępując w ten sposób jej drzwi. 

Warto dodać, że zasłony z lnu są odporne na promienie słoneczne, czyli nie blakną, nie deformują się też w praniu, zdecydowanie posłużą długi czas.

Lniane abażury do lamp

Ważnym elementem w wystroju wnętrza jest także oświetlenie. Z biegiem lat modne są już nie tylko designerskie, nietypowe lampy. Na salony wkraczają oryginalne abażury, wykonane z lnu.

Abażury z lnuAbażury z lnu Fot. Instagram: www_lysne_pl, homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Lniane abażury i lampy wprowadzą do pokoju ciepło i przyjemną atmosferę. Dostępne w różnych kolorach sprawdzą się dobrze w wielu wnętrzach i będą stanowić nie tylko praktyczny, ale też modny i stylowy dodatek. Poza głównym światłem, warto też zadbać o wprowadzenie bardziej kameralnego nastroju za pomocą lamp stołowych czy stojących. Doskonale odnajdą się we wnętrzach skandynawskich oraz prowansalskich, dodadzą pomieszczeniom uroku, delikatności i romantycznego klimatu.

Poszewki na poduszki z lnu

Poduszki to prosty sposób na niedrogą i szybką zmianę dekoracji w salonie czy innym wnętrzu. Lniane poszewki możemy wykorzystać, by nadać wnętrzu bardziej rustykalny, naturalny charakter. Odpowiednio pielęgnowany i prany len będzie służył nam przez długi czas. 

Poszewki na poduszki z lnuPoszewki na poduszki z lnu kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, Avenuelifestyle

Len to materiał z długą historią - był wykorzystywany jeszcze w starożytności, jako jedna z podstawowych tkanin. Kojarzony jest z wysoką jakością i elegancją, przez co jest chętnie wykorzystuje się go również w modzie. Nie uczula, więc lniane ubrania mogą nosić osoby z wrażliwą skórą. Jest również bardzo odporny na zniszczenia, dzięki czemu tekstylia czy dekoracje posłużą nam przez długi czas. 

Więcej o: