Blomus - niemiecka marka dla fanów minimalistycznego porządku

Tradycja Bauhausu w niemieckim designie jest nadal aktualna. Potwierdza to marka Blomus, która sposób na własny styl odnajduje w funkcjonalności produktów. Odkryj minimalistyczne elementy wyposażenia kuchni, łazienki i salonu.

Blomus to niemiecka marka, której historia sięga 1921 roku. Karl Scheffer-Klute założył wtedy firmę o nazwie SKS Sundern, która czterdzieści lat później przerodziła się w SKS-Design. W latach 60. skupiono się na akcesoriach prezentowych wykonywanych z miedzi i mosiądzu. Dekadę później wprowadzono wyroby cynowe. Z biegiem lat metale stały się znakiem rozpoznawczym firmy i jej najsilniejszą stroną.

Blomus - akcesoria do łazienki ze stali nierdzewnejBlomus - akcesoria do łazienki ze stali nierdzewnej Instagram @blomus_de

Lata 90. to czas, gdy odświeżono dizajn i skoncentrowano się na stali nierdzewnej, odpornej na korozję, a więc idealnej jako baza akcesoriów kuchennych i łazienkowych. Zarówno minimalistyczna forma, jak i wybór stali jako kluczowego materiału odzwierciedlały aspiracje i styl życia właściwy dla zbliżającego się nowego tysiąclecia.

Tradycja Bauhausu wciąż żywa

Dziś Blomus specjalizuje się w produktach, które są użyteczne w codziennym życiu i dekoracyjne w sposób, który pochwaliliby przedstawiciele niemieckiego modernizmu. Blomus wyraźnie czerpie z tradycji Bauhausu - słynnej uczelni artystyczno-rzemieślniczej, która wykształciła całe pokolenie architektów i dizajnerów. Forma podąża tu za funkcjonalnością, ale ważny jest również aspekt plastyczny.

Blomus - akcesoria kuchenneBlomus - akcesoria kuchenne Instagram @blomus_de

Modne akcesoria do łazienki Blomus. To też ceramiczny Bauhaus w niemieckim wydaniu

Akcesoria marki Blomus często mają geometryczną i surową formę, pozbawione są ornamentalnych dekoracji i zbędnych detali. Każdy element ma swoją rolę i wpływa na funkcjonalność przedmiotu. Dzisiejsza oferta to też wiele ceramicznych produktów, które zachwycają prostą i minimalistyczną formą. W ofercie marki można znaleźć na przykład wiele pięknych akcesoriów łazienkowych z ceramiki w różnych kolorach.

Ceramiczne akcesoria łazienkowe Blomus w stylu BauhausCeramiczne akcesoria łazienkowe Blomus w stylu Bauhaus Fot. Blomus I Line Klein

Minimalistyczny porządek

Produkty Blomus przypadną do gustu przede wszystkim fanom minimalistycznego porządku. Najlepiej sprawdzą się w mieszkaniach, w których wszystko ma mieć swoje miejsce: zaczynając od gazet, a kończąc na ręcznikach czy chusteczkach higienicznych. Dla każdej z tych rzeczy Blomus przewidział dedykowany organizer.

W ofercie marki znajdziesz również inteligentne akcesoria do kuchni, pokoju i biura: minutnik, pochodnię wolnostojącą, półkę na ładowarkę i telefon, pojemnik na nawilżane chusteczki czy też stojak na wino.

Akcesoria blomus - tablica i podstawka na telefonAkcesoria blomus - tablica i podstawka na telefon Instagram @blomus_de / Mat. partnerów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.