Polska ceramika, na którą warto zwrócić uwagę

Polskie marki ceramiczne są cenione nie tylko w naszym kraju, ale też na całym świecie. Oprócz znanych marek z długą historią, na rynku pojawiają się coraz to nowi producenci ceramiki, które zajmują na nim silną pozycję. Jeżeli lubisz wspierać polskie marki i cenisz sobie jakość, zobacz nasze propozycje.

Polskie marki ceramiczne z historią

Bolesławiec ceramikaBolesławiec ceramika www.boleslawieckaceramika.pl

Polska to kraj bogaty w filmy ceramiczne, których historia sięga dalekiej przeszłości. Ceramika Bolesławiec była produkowana już od XV wieku, natomiast Fabryka Porcelany Ćmielów działa od 1970 roku. Inne znane zakłady do Chodzież u Lubiana. Taka porcelana jest nie tylko efektowna i może służyć za element dekoracyjny, ale również bardzo trwała. Wiele serwisów z wspomnianych zakładów jest przekazywanych z pokolenia na pokolenie w stanie nienaruszonym. Wartość takiej ceramiki wzrasta również z roku na rok. 

Każda z marek posiada swój indywidualny styl. Ćmielów to ekskluzywne wydanie zastawy stołowej, którą wyróżnia elegancja i stylowy charakter. Natomiast ceramika z Bolesławca jest ręcznie malowana przez okolicznych artystów, dzięki czemu zyskuje niepowtarzalny charakter. Będzie pasować do wnętrz w stylu rustykalnym czy etno.  

Nowoczesne polskie marki ceramiczne

Kina ceramicsKina ceramics pakamera.com

Nowoczesne marki ceramiczne zajmują silną pozycję na naszym rynku, dlatego również warto zwrócić na nie uwagę. Te, które wybraliśmy charakteryzują się ciekawym designem i bardzo solidnym wykonaniem. Warto uwzględnić też fakt, że dobra jakościowo porcelana nabiera wartości z wiekiem. Dlatego zakup nowoczesnej ceramiki polskich marek może być swego rodzaju inwestycją. Nas zainteresowały produkty Kina Ceramics, które łączą ze sobą proste formy z nowoczesnymi akcentami. Inną marką jest My Mug Company, która sprzedaje ręcznie malowane talerze i kubki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.