Pomysły na przechowywanie w salonie - jak zorganizować wielofunkcyjne pomieszczenie?

Salon to coraz częściej wielofunkcyjna przestrzeń, która służy czasem za miejsce spotkań, sypialnię czy jadalnię. Muszą również pomieścić wiele rzeczy, np. książki, ubrania, naczynia, obrusy i zabawki. Jak stworzyć stylowe i funkcjonalne miesjce przechowywania w salonie? Wybraliśmy meble, które w tym pomogą i spełnią oczykiwania nawet najbardziej wymagajacych.

Komody do salonu - okiełzanie bałaganu

Jak zorganizować przestrzeń do przechowywania w salonie? Jednym z najprostszych rozwiązań jest wybór komód. Komody mogą sprawdzić się świetnie w salonie, będąc nie tylko funkcjonalnym, ale również stylowym rozwiązaniem. Mogą zastąpić stolik RTV lub być jego uzupełnieniem. Możemy przechowywać w nich ubrania, obrusy, pościel, płyty, filmy a nawet dokumenty czy zabawki, którymi dziecko lubi się bawić w salonie. Dzięki temu łatwiej będzie zachować porządek w pokoju. 

Komody do salonuKomody do salonu kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, IKEA

Otwarte półki i regały - lekkość i porządek

Otwarte półki i regały to często temat sporny, ponieważ jeśli nie utrzymamy na nich porządku, to wprowadzą chaos i nieład w salonie. Jednak z drugiej strony mogą nas motywować do utrzymywania porządku. Na otwartych pólkach i regałach możemy trzymać zarówno książki, jak i zdjęcia, dekoracje i wiele przedmiotów, po które sięgamy regularnie i lubimy je mieć pod ręką. 

Otwarte pułki i regały - lekkość i porządekOtwarte pułki i regały - lekkość i porządek kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, IKEA

Meble modułowe - dopasuj do swoich potrzeb

Meble modułowe to świetne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, które muszą spełniać wiele funkcji. Możemy je swobodnie kompletować, rozbudowywać czy przestawiać. Dzięki temu łatwiej będzie nam optymalnie zagospodarować przestrzeń w salonie, a wszystkie rzeczy będą miały w nim swoje miejsce. Popularnością cieszą się przede wszystkim systemy mebli RTV, meblościanek i regałów. 

Meble modułowe i meblościankiMeble modułowe i meblościanki kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Stoliki kawowe - dodatkowe miejsce na przechowywanie

Jeżeli w salonie stoi stolik kawowy lub ława to je również możemy wykorzystać, jako dodatkowe miejsce przechowywania w salonie. Na rynku znajdziemy duży wybór stolików z półkami, a niektóre mają nawet ukryte schowki. Regulowane i rozkładane mogą również zastąpić stół podczas posiłków w większym gronie. Pod stolikami najczęściej przechowujemy drobiazgi jak książki, płyty czy gazety, ale w zamkniętych pojemnikach możemy ukryć także, np. koce na chłodniejsze dni. 

Stoliki kawoweStoliki kawowe kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Meble z ukrytymi schowkami - wykorzystaj każdy centymetr

Jeżeli mamy mały salon lub potrzebujemy jeszcze dodatkowego miejsca na przechowywanie to dobrym rozwiązaniem jest wybór mebli z ukrytymi schowkami. Świetnie sprawdzą się narożniki i kanapy z miejscem do przechowywania pościeli (i nie tylko), jak i pufy ze schowkiem. Można również pomyśleć o kufrach, koszykach i innych sprytnych, a przy tym stylowo wyglądających akcesoriach do przechowywania w salonie. 

Meble z ukrytymi schowkamiMeble z ukrytymi schowkami kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.