Stoliki kawowe i ławy do salonu - funkcjonalne i stylowe. Przegląd

Stolik kawowy czy ława stanowią często jeden z ważniejszych elementów wystroju salonu. Obok sofy czy narożnika stanowią jego serce, zwłaszcza jeśli nie mamy możliwości postawienia pełnowymiarowego stołu.

Jaką ławę do salonu wybrać?

Ława w salonie może z powodzeniem zastąpić stół, jeśli w naszym pokoju nie ma aż tak dużo miejsca. Zwykle większość modeli jest regulowanych, dzięki czemu mogą przemienić się albo w stolik kawowy, albo w pełnoprawny stół. Jeśli często przyjmujemy gości warto poszukać modelu z rozkładanym lub dodatkowym blatem. Ławy wykonywane są z różnych materiałów, ale jednymi z najpopularniejszych będą te, które wyglądają jak drewniane. Są lżejsze niż naturalne drewno, a przy tym wprowadzają ciepły i przytulny klimat do wnętrza. 

Ława do salonu - jaką wybrać?Ława do salonu - jaką wybrać? kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Stolik kawowy - funkcjonalny i stylowy

Jeżeli nie potrzebujemy większej ławy, to stolik kawowy sprawdzi się doskonale. Różnorodność modeli dostępnych na rynku sprawia, że bez trudu można znaleźć model, który będzie pasował nam pod kątem stylu, jak i funkcjonalności. Stoliki kawowe dostępne są w różnych rozmiarach i wysokościach - warto o tym pamiętać, szukając idealnego stolika do naszego salonu. Jeśli zaś zależy nam na dodatkowym miejscu na przechowywanie w salonie, warto pomyśleć o stoliku kawowym z dodatkowymi półkami, schowkami czy szufladami. 

Stolik kawowy - funkcjonalny i stylowyStolik kawowy - funkcjonalny i stylowy kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Zestawy stolików - modny sposób na ożywienie salonu

Ciekawą propozycją dla osób, które lubią nowocześnie urządzone salony będzie zestaw stolików kawowych. Dają one mobilność i pozwalają zmienić nieco wystrój salonu od aktualnych potrzeb. Niektóre modele możemy połączyć lub rozsunąć, inne mogą ukrywać się jeden w drugim, dzięki czemu możemy zyskać dodatkową przestrzeń. Modne będą zarówno zestawy stolików stylu skandynawskim, jak i loftowym. Ciekawą propozycją będą także modele wykończone szkłem lub korkiem. Różnorodność jest naprawdę duża, co pozwala na pełną swobodę w wyborze. 

Zestawy stolików kawowych do salonuZestawy stolików kawowych do salonu kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, IKEA

Poniżej wybraliśmy dla was więcej stylowych i funkcjonalnych ław i stolików kawowych, które mogą uzupełnić wystrój waszych salonów. 

Więcej o: