Miejsce pracy w twoim mieszkaniu. Dla dziecka i rodzica

Dobrze zaaranżowane miejsce pracy w domu jest niezwykle ważne, żeby zwiększyć swoją efektywność i polepszyć samopoczucie. Ponadto dobrze zaprojektowany gabinet lub kącik zwiększy walory estetyczne twojego mieszkania. Jak odpowiednio zaaranżować go dla siebie samego, a jak dla dziecka? Podpowiadamy!

Kącik pracy dla dziecka

kącik pracy dla dzieckakącik pracy dla dziecka www.wayfair.com/ materiały prasowe

Miejsce, w którym twoje dziecko będzie odrabiać zadania domowe i uczyć się jest bardzo ważne. Nawet w niewielkim pokoju jesteś w stanie zagospodarować przestrzeń tak, żeby zmieścić w nim kącik przeznaczony wyłącznie do pracy. Jeżeli masz niewielkie mieszkanie, zwróć uwagę na biurka drabinowe, dzięki którym zaoszczędzisz sporo miejsca. Niezbędny jest też wygodny fotel z oparciem i podłokietnikami. Nie zapomnij też o lampce do postawienia na biurko, najlepiej takiej z regulacją. Ważne jest to, żeby podczas projektowania miejsca pracy i zakupu mebli konsultować się z dzieckiem. W końcu to ono ma czuć się w nim jak najlepiej, tak, żeby chętniej poświęcało czas na wykonywanie obowiązków. 

Aranżacja gabinetu na małej przestrzeni

gabinetgabinet materiały prasowe

Odpowiednio zaaranżowane miejsce pracy wpływa na naszą efektywność i skupienie. Dlatego tak ważne jest, żeby nawet w małym mieszkaniu znaleźć miejsce przeznaczone wyłącznie do wykonywania obowiązków. Najważniejsze jest biurko, na którym zmieścisz laptopa, wszystkie potrzebne papiery i lampkę. Najlepiej sprawdzi się takie z wbudowanymi szafkami, dzięki którym utrzymasz porządek na blacie. Ważne jest także wygodne krzesło biurowe z oparciem. Najlepiej sprawdzi się takie na kółkach. Przy biurku warto też postawić rośliny. W towarzystwie zieleni dużo przyjemniej sie pracuje. 

Poniżej znajdziesz inne meble i akcesoria, które przydadzą ci się przy aranżacji gabinetu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.