Stwórz kącik gamingowy - fotele, biurka i akcesoria dla graczy

KS
25.09.2018 11:00
Nie trzeba być profesjonalnym e-sportowcem, aby docenić dobrze wyposażony kącik dla gracza. Wybraliśmy wygodne fotele, biurka komputerowe oraz akcesoria gamingowe.

Fotele dla graczy - jaki wybrać?

Fotele gamingowe są projektowane tak, by zapewnić komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek. Mają zwykle regulowane podłokietniki oraz wysokie zagłówki, które zwiększają komfort podczas grania. Zwykle również mają bardziej dynamiczny design, który świetnie komponuje się z innymi akcesoriami dla graczy. Nie oznacza to oczywiście, że przy klasycznym fotelu biurowym nie da się grać - wszystko zależy od tego ile czasu poświęcamy na gry. Wybierając fotel dla gracza należy zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz zastosowanych materiałów, które zapewnią nam komfort i wygodę. 

Fotele dla graczy - jaki wybrać?Fotele dla graczy - jaki wybrać? kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Jakie biurko dla graczy? 

Przede wszystkim biurko dla gracza powinno być wygodne i funkcjonalne. Oznacza to, że musi bez problemu pomieścić komputer (lub laptop) wraz z peryferiami. Jeżeli gramy na laptopie to biurko może być węższe, jeśli jednak mamy przed sobą większy monitor komputera stacjonarnego - dobrze jeśli biurko będzie głębsze. Dzięki temu wzrok nie będzie się męczył, kiedy będzie w odpowiedniej odległości od monitora. Kiedyś bardzo popularne były biurka z nadstawkami i wysuwanymi szufladami i wciąż są one ciekawą opcją dla graczy. Przede wszystkim jednak polecamy klasyczne, ergonomiczne biurka. Nie musi to oznaczać, że nie mogą wyglądać ciekawie i dobrze wpisywać się w wystrój salonu czy osobnego pokoju do gier. 

Designerskie, ergonomiczne i praktyczne - biurka dla graczyDesignerskie, ergonomiczne i praktyczne - biurka dla graczy kola redakcja, fot. materiały partnerów

Akcesoria gamingowe - słuchawki, myszy i inne

Dobra sesja gier nie może obyć się bez odpowiednich akcesoriów. Oferta dla graczy na rynku wciąż się powiększa, ale już w większości sklepów z elektroniką, a nawet niektórych supermarketach możemy dostać słuchawki, myszy czy klawiatury dla graczy. Najbardziej znane marki to Razer, Tracer, Roccat czy Logitech G. Poniżej znajdziecie kilka wybranych przez nas propozycji. 

Mysz dla graczy - jak wybrać? Na zdjęciu: Razer BasiliskMysz dla graczy - jak wybrać? Na zdjęciu: Razer Basilisk fot. materiały producenta

Zobacz więcej akcesoriów, które uzupełnią twoją strefę gamingową >>>

Więcej o: