Jakie dodatki wybrać do mieszkania w stylu skandynawskim? Podpowiadamy!

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
26.09.2018 10:15
Mieszkanie w stylu skandynawskim wielu osobom kojarzy się z chłodnym i pozbawionym duszy wnętrzem. Owszem, białe ściany i wszechobecne szarości nie nastrajają zbyt pozytywnie, ale wystarczy kilka niepozornych dodatków, aby wnętrze stało się przytulne i nabrało charakteru.

Nietypowe oświetlenie 

Oświetlenie to jeden z najważniejszych aspektów urządzenia mieszkania. Warto zastanowić się, gdzie zamontować punkty świetlne tak, aby w domu było jasno oraz żeby oświetlone były najważniejsze strefy w mieszkaniu: stół w jadalni, blat kuchenny czy toaletka w sypialni. Oczywiście poza funkcjonalnością warto zadbać, by żyrandole i stojące lampy były piękne i gustowne. Do mieszkania w stylu skandynawskim pasują przede wszystkim bardzo popularne żyrandole druciane czy te z metalowymi elementami, a także szklane. Jeśli chodzi o lampy podłogowe, warto zwrócić uwagę na te z drewnianymi elementami. 

Tekstylia

Ozdobne poduszki oraz koce to bardzo ważny element wystroju wnętrz. Nie tylko są doskonałą ozdobą, która "ociepla" je i sprawia, że staje się ono przytulne - przydają się również w długie jesienne oraz zimowe wieczory, gdy nie chcesz robić nic innego poza leżeniem na kanapie i czytaniem książek. Jakie będą najciekawsze? Bardzo ładnie w skandynawskim wnętrzu wyglądają poduszki futrzane oraz te z ciekawymi nadrukami. Jeśli chodzi o koce, niezwykle popularne i piękne są modele wykonane z wełny czesankowej. 

Ramki, lustra, zegary 

Nic tak nie ożywia mieszkania, jak ciekawie udekorowane ściany. Wspaniałym pomysłem na urządzenie salonu lub sypialni są instalacje z ramek ze zdjęciami lub plakatami. Będą one przypominały o niezapomnianych chwilach, wakacjach oraz uroczystościach lub po prostu ozdobią wnętrze. Fajnym dodatkiem są również ozdobne lustra, które dodatkowo powiększą pokój oraz praktyczne zegary. 

Wiklina

Wiklinowe kosze oraz organizery to świetny i praktyczny dodatek do wnętrza w stylu skandynawskim. To nie tylko ozdoba - możesz w nich schować również swoje skarby czy dziecięce zabawki. W wiklinowych donicach pięknie wyglądają również sztuczne kwiaty. Wiklinowe skrzynie to również pomysł na ozdobienie balkonu. Z wikliny lub jej ekologicznego odpowiednika, trawy morskiej, możesz również kupić takie elementy wystroju wnętrza, jak stoliki kawowe, lampki czy żyrandole. 

Więcej o: