Jakie dodatki wybrać do mieszkania w stylu skandynawskim? Podpowiadamy!

Mieszkanie w stylu skandynawskim wielu osobom kojarzy się z chłodnym i pozbawionym duszy wnętrzem. Owszem, białe ściany i wszechobecne szarości nie nastrajają zbyt pozytywnie, ale wystarczy kilka niepozornych dodatków, aby wnętrze stało się przytulne i nabrało charakteru.

Nietypowe oświetlenie 

Oświetlenie to jeden z najważniejszych aspektów urządzenia mieszkania. Warto zastanowić się, gdzie zamontować punkty świetlne tak, aby w domu było jasno oraz żeby oświetlone były najważniejsze strefy w mieszkaniu: stół w jadalni, blat kuchenny czy toaletka w sypialni. Oczywiście poza funkcjonalnością warto zadbać, by żyrandole i stojące lampy były piękne i gustowne. Do mieszkania w stylu skandynawskim pasują przede wszystkim bardzo popularne żyrandole druciane czy te z metalowymi elementami, a także szklane. Jeśli chodzi o lampy podłogowe, warto zwrócić uwagę na te z drewnianymi elementami. 

Tekstylia

Koce do mieszkania w stylu skandynawskimKoce do mieszkania w stylu skandynawskim materiały partnera

Ozdobne poduszki oraz koce to bardzo ważny element wystroju wnętrz. Nie tylko są doskonałą ozdobą, która "ociepla" je i sprawia, że staje się ono przytulne - przydają się również w długie jesienne oraz zimowe wieczory, gdy nie chcesz robić nic innego poza leżeniem na kanapie i czytaniem książek. Jakie będą najciekawsze? Bardzo ładnie w skandynawskim wnętrzu wyglądają poduszki futrzane oraz te z ciekawymi nadrukami. Jeśli chodzi o koce, niezwykle popularne i piękne są modele wykonane z wełny czesankowej. 

Ramki, lustra, zegary 

Ramki, lustra, zegaryRamki, lustra, zegary fot. instagram.com@myscandinavianhome, materiały partnera

Nic tak nie ożywia mieszkania, jak ciekawie udekorowane ściany. Wspaniałym pomysłem na urządzenie salonu lub sypialni są instalacje z ramek ze zdjęciami lub plakatami. Będą one przypominały o niezapomnianych chwilach, wakacjach oraz uroczystościach lub po prostu ozdobią wnętrze. Fajnym dodatkiem są również ozdobne lustra, które dodatkowo powiększą pokój oraz praktyczne zegary. 

Wiklina

Wiklina do skandynawskiego wnętrzaWiklina do skandynawskiego wnętrza materiały partnera

Wiklinowe kosze oraz organizery to świetny i praktyczny dodatek do wnętrza w stylu skandynawskim. To nie tylko ozdoba - możesz w nich schować również swoje skarby czy dziecięce zabawki. W wiklinowych donicach pięknie wyglądają również sztuczne kwiaty. Wiklinowe skrzynie to również pomysł na ozdobienie balkonu. Z wikliny lub jej ekologicznego odpowiednika, trawy morskiej, możesz również kupić takie elementy wystroju wnętrza, jak stoliki kawowe, lampki czy żyrandole. 

Więcej o: